Apartamenty Europejska

Adres:

Adres: 16-400 Suwałki, ul. Wojska Polskiego 102

GPS: 54.07080960003665, 22.933121997644434

Telefon: 87 564 26 26, 515 213 993

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://apartamentyeuropejska.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Apartamenty Europejska znajdują się niemal w samym centrum Suwałk. W promieniu kilku kilometrów odnajdziemy takie obiekty, jak Muzeum Marii Konopnickiej czy dworzec pkp.

Apartamenty Europejska – Oferta

Baza noclegowa to 60 miejsc w apartamentach dwu, trzy i czteroosobowych. Każdy z nich posiada przestronną łazienkę oraz telewizor z płaskim ekranem. Obiekt dostosowano pod potrzeby osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji gości oddano dwie klimatyzowane sale bankietowe. Sala kominkowa w ustawieniu kinowym pomieści 50 osób, sala europejska zaś ponad 200.Wyposażono je w sprzęt audiowizualny i multimedialny. Oprócz konferencji czy tez spotkań biznesowych służą jako miejsce organizacji imprez okolicznościowych na czele z weselami.Na terenie całego obiektu zagwarantowano dostęp do bezprzewodowego internetu. Kuchnia serwuje tradycyjne dania kuchni regionalnej i polskiej. Dodatkową informacją jest całkowity zakaz palenia w pomieszczeniach. W cenie pobytu mieści się również strzeżony parking. Zwierzęta na terenie budynku nie są akceptowane. Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00, a kończy w dniu odjazdu o 12 00. Transakcji dokonamy za pomocą karty kredytowej.

Atrakcje

W Krzywem znajduje się dyrekcja Wigierskiego Parku Narodowego. Zwiedzimy tam wystawę etnograficzną ”Ocalić od zapomnienia”.Przedstawia ona ponad 800 eksponatów, które stanowią przykłady przemijającej kultury materialnej okolic jeziora Wigry. Są to przede wszystkim pamiątki rodzinne przekazane nieodpłatnie przez osoby prywatne. Wystawę można oglądać w leśniczówce pochodzącej z lat 20 XX wieku. Oglądanie zbiorów wystawy jest pierwszym krokiem do poznania historii dawnych zawodów, wykonywanych przez mieszkańców terenu Wigierskiego Parku Narodowego. W pierwszym pomieszczeniu zwanym „wozownią” zobaczymy woź żeleźniak, sanie, wasąg, uprzęże konne, lampy naftowe, żarna czy stary rower. Dwa kolejne pomieszczenia stanowią wyposażenie dawnej chaty wiejskiej. Czwarta izba to pomieszczenie typowo gospodarcze, a w nim znajduje się warsztat stolarski, sprzęt do obróbki lnu i wełny, sprzęt rymarski, pszczelarski, rybacki, do obróbki torfu, żywicowania drzew oraz liczne narzędzia rolnicze. Pod wiatą stoi snopowiązałka, młockarnia, sieczkarnia, kierat i arfy. Na zewnątrz wystawy zobaczymy pługi, brony, silniki oraz tradycyjny ogród wiejski ze starymi odmianami kwiatów i ziół.