Featured Video Play Icon

Będzie lodowisko na Rynku w Białymstoku! Jarmark Bożonarodzeniowy już się zbliża.

W sercu Białegostoku, na Rynku Kościuszki, już 2 grudnia pojawi się nowoczesne lodowisko. To wielki powrót miejskiej ślizgawki, tym razem w duchu ekologii i z technologią przyjazną dla środowiska. Ale to tylko dodatek do całej reszty – wspaniałego, pięknego, bajkowego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

W tym roku stolica Podlaskiego ponownie ożyje świątecznym duchem, zapraszając mieszkańców i turystów na Rynku Kościuszki. Jarmark rozpocznie się w sobotę ceremonią otwarcia na której przemówi Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Następnie odbędzie się świąteczny koncert Krzysztofa Kiljańskiego. Miasto rozświetlą świąteczne iluminacje, tworząc magiczną atmosferę. Dzień po otwarciu czyli w niedzielę 3 grudnia, rozpocznie się oczekiwanie na Mikołaja ze wspólnym kolędowaniem. Punktem kulminacyjnym będzie uroczyste uruchomienie miejskiej choinki o 16:30.

Lodowisko rozstawione na Rynku Kościuszki oferować będzie nie tylko tradycyjne łyżwiarstwo, ale również dodatkowe atrakcje jak silent disco na lodzie (8.12) oraz pokaz mistrzów świata w rzeźbie lodowej (15.12). Stworzone z myślą o środowisku, lodowisko wykorzysta panele samo-smarowane, które oferują poślizg porównywalny do klasycznego lodowiska. Organizatorzy chwalą się, że brak potrzeby mrożenia tafli znacząco ograniczy emisję CO2. Na dachu ślizgawki będzie instalacja fotowoltaiczna. Cała impreza będzie promowała ekologiczne postawy.

Na miejscu będą także punkty gastronomiczne, w których będzie można wypić i zjeść coś ciepłego. Dzięki temu można będzie spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu podziwiając magię świątecznej atmosfery. Nie możemy się doczekać!