Biały Domek

Adres:

Adres: ul. Turystyczna 1A, 16-300 Augustów

GPS: 53.860078015108, 23.00778865465

Telefon: 602-641-497

Email:

Strona internetowa: http://bialydomek.vdl.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Biały Domek to urokliwa przystań żeglarska położona tuż przy jeziorze Białym. Dzięki 4000 metrowej działce, każdy turysta spełni swój sen o wymarzonym urlopie.

Biały Domek – Oferta

Jako obiekt przystani jachtowej oferuje łącznie 19 miejsc noclegowych. Za najtańszy pokój zapłacimy już 140 zł. Budynek składa się z dwóch poziomów. Pierwszy z nich stanowi dwa pokoje 5 – osobowe z łazienką oraz bezpośrednim wyjściem na taras i pomosty. W skład aneksu wchodzi lodówka, czajnik elektryczny, sztućce, talerze i kubki. Poziom II to z kolei dwa pokoje z pełnym wyposażeniem i wyjściem na taras o wielkości 100 m2. Istnieje ponadto możliwość rozbicia do około 20 namiotów na polu namiotowym, wyposażonym w prysznic i węzeł sanitarny. Po wcześniejszym uzgodnieniu, na przyjeżdżających będzie czekała pełna lodówka. Na zewnątrz znajdziemy duże drewniane ławy z parasolami, a także miejsce na spędzenie czasu przy wspólnym grillowaniu.

Atrakcje

Lokalizacja miasta zapewnia szeroki wachlarz rozrywek. Biały domek zapewnia wypożyczenie sprzętu przeznaczonego do turystyki wodnej (łodzie, żaglówki, skutery wodne). Najczęstszą formą wypoczynku są rejsy po liczącym ponad 100 km, Kanale Augustowskim. Powstał on jako skutek wojny celnej w I połowy XIX w. i do tej pory stanowi zabytek budownictwa hydrologicznego. Przedsięwzięciem kierował podpułkownik Ignacy Prądzyński. Na trasie kanału znajduje się 18 śluz (14 w Polsce, 3 na Białorusi i jedna graniczna), a każda z nich posiada jaz, dzięki któremu możliwy jest upust wody. Z pokładu statków wycieczkowych możemy dokładnie poznać położone na ich trasie zabytki. Podróż przez kanału biegnie poprzez Białobrzegi, Augustów, jeziora oraz stawy, w tym Necko, Białe, Studzieniczne, Ślepe, Staw Gorczycki, Orlewo, Paniewo, Krzywe, Mikaszewo Duże i Małe, Mikaszówek.

Informacje dodatkowe

Najbliższa okolica pełna jest atrakcji i lokalów usługowych, takich jak choćby restauracje. Miłośnicy futbolu z pewnością odwiedzą boisko ”orlik”, zaś poszukujący solidnej dawki adrenaliny wybiorą się na elektryczny wyciąg nart wodnych. W sąsiedztwie przystani znajduje się linia kolejowa nr 40 oraz trasa krajowa nr 8 c.Zapewnia to bezproblemowe połączenie z innymi miastami. W związku z tym stanowi również miejsce wypadowe do wycieczek zagranicznych (Drusgienniki, Wilno, Troki)

&nbsp