Ośrodki wypoczynkowe Leśnik

Adres:

Adres: Przewięź 16-300 Augustów

GPS: 53.86941396228347, 23.092592093096528

Telefon: (87) 643-20-11, 502-443-970

Email:

Strona internetowa: http://www.nadjeziora.pl/lesnik-i-nad-jeziorem-studzieniczne-113.htm

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Ośrodki wypoczynkowe Leśnik położone są w miejscowości Przewięź nieopodal Augustowa (ok. 8 km). Sąsiedztwo jeziora Białego to doskonała wymówka do rodzinnego wypadu i poddaniu się wodnej pasji.

Ośrodki wypoczynkowe Leśnik – Oferta

Na bazę składają się dwa obiekty (Leśnik I i Leśnik III). Pierwszy z nich to dziesięć czteroosobowych domków letniskowych, za których wynajem zapłacimy 185 zł. Drugi zaś stanowi zespół pawilonów, podzielonych na segmenty 4 osobowe (w sumie 144 miejsca noclegowe). Każdy z nich posiada własną łazienką i wc. W ofercie są też domki typu ”Mikołajki” (20 miejsc noclegowych), także z pełnym węzłem sanitarnym. Domki oddano do użytku w 2007 roku. Za najtańszy nocleg wydamy 27 zł. Na gości czeka pełne wyżywienie – śniadanie, obiad, kolacja, obiadokolacja i podwieczorek.

Atrakcje

Okolica zaspokoi oczekiwania nie tylko wędkarzy i fanów dzikich zwierząt W bliskiej odległości od domków mieści się prywatna plaża z pomostem, na której możemy poddać się błogiemu wypoczynkowemu. Dla gości, którzy nie potrafią usiedzieć w miejscu, wypożycza się sprzęt do wodnej turystyki, taki jak łodzie czy kajaki. Jeśli to komuś za mało – zawsze można udać się w całodniową wycieczkę rowerową, doskonale przygotowanymi w tym celu szlakami. Dzięki specjalnie wyznaczonemu miejscu możliwa jest organizacja imprez przy grillu lub ognisku. Ośrodki służą pomocą przy organizacji wycieczek po Suwalszczyźnie, a także za granicę kraju. Miejscową atrakcją turystyczną, a zarazem obiektem kultu religijnego jest znajdujące się w pobliżu Sanktuarium Maryjne ”Studzieniczna”. Odwiedził je sam papież Jan Paweł II w czasie swej pielgrzymki w 1999 roku. Sanktuarium Maryjne zlokalizowane jest na tzw. ”wyspie” będącej z każdej strony otoczone wodą, po której pływają nadające klimatu lilie.Początki kultu maryjnego zespojone są historią klasztoru kamedułów na Wigrach, który to od 1715 r. był właśnie właścicielem okolicznych ziem.

Informacje dodatkowe

Turyści podróżujący ze zwierzętami mogą spać spokojnie, gdyż są one mile widziane na terenie obiektów. Na pewno nie będą nudzić się dzieci, dla których przygotowano plac zabaw z piaskownicą, zjeżdżalnią i karuzelą.

&nbsp