Bora Zdrój

Adres:

Adres: Lewkowo Nowe 93, 17-220 Narewka

GPS: 52.885607148078, 23.738299309916

Telefon: 85 685 61 14, 693 674 840

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.bialowieza-borazdroj.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Kwaterę agroturystyczną Bora Zdrój odnajdziemy w małej miejscowości Lewkowo Nowe, oddalonej od Hajnówki o około 20 km. Usytuowanie w Puszczy Białowieskiej, nad rzeką Bobrówką, stwarza doskonałe warunki relaksacyjne z dala od zgiełku miast.

Bora Zdrój – Oferta

Przyjezdni mają do wyboru nocleg w domu murowanym i drewnianym. Ten pierwszy składa się z pięciu pokoi, które wyposażono w łoża małżeńskie, a także piętrowe łóżka. Nie zabrakło dostępu do telewizji satelitarnej. W dwóch izbach do dyspozycji gości oddano łazienkę, w innych – aneks łazienkowy. Turyści bez problemu skorzystają z dobrze wyposażonej kuchni. Korytarz przystosowano do organizacji imprez tanecznych. Nudę przegonią z pewnością piłkarzyki i stół do tenisa. Domek drewniany stoi na skraju lasu.Różni się on wystrojem i architekturą, gdyż został wystylizowany na podlaską chatę z XIX w. Sześcioszybowe okna są ozdobione ręcznie malowanymi okiennicami i drewnianymi ornamentami.

Ceny za nocleg zaczynają się już od 30 zł za osobę. Na klientów zmotoryzowanych czeka parking wliczony już w cenę wynajmu. Recepcja służy swa pomocą przez całą dobę. Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00 w dniu przyjazdu, a kończy o 10 00 w dniu odjazdu.

Przybywając do Bora Zdroju warto zwiedzić Galerię Cerkiewną, która prezentuje fotografie ponad trzystu podlaskich świątyń. Zapoznaje ona również turystów z wizerunkami świętych. Otrzymamy wiedzę na temat symboliki i uzdrawiających właściwościach modlitwy. Jeśli naszą pasją są zwierzęta nie przejdziemy obojętnie obok makiet w Galerii Leśnej. Wejście do niej posiada kształt podkowy.

Gospodarstwo umożliwia zapoznanie się z jego funkcjonowaniem. Goście nieraz spróbują swych sił w mieleniu mąki, pieczeniu chleba, czy wyrabianiu sera i wędlin. Obiekt organizuje różnego rodzaju imprezy okolicznościowe. Gościom przy rytmie muzyki serwuje się dania regionalne. Potrawy pochodzą wyłącznie ze składników z własnych upraw, hodowli. Na terenie posesji odnajdziemy Skansen Ojcowizna, który składa się z kuźni i stodoły. Tam używając starych metod nauczymy się choćby wiercić w drewnie. Przy skansenie zlokalizowane jest zaś Muzeum Chleba, gdzie poznamy historię jego wyrabiania. Prowadzone są tam warsztaty wypieku.