Zielone Zacisze

Adres:

Adres: ul. Tuwima 3, 17-200 Hajnówka

GPS: 52.725293494345, 23.585967049585

Telefon: 509-196-702

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Zielone Zacisze mieści się na skraju Puszczy Białowieskiej. Z racji położenia geograficznego, Hajnówka nazywana jest jej bramą. Na terenie gminy zlokalizowano blisko 90 stanowisk archeologicznych.

Zielone Zacisze Oferta

Pokoje i domki zlokalizowane są na ogrodzonej posesji, przez co gwarantują ciszę, spokój i relaks.Mamy do wyboru pokoje dwu i czteroosobowe w budynku jednorodzinnym, zaś domki pomieszczą kolejno czterech i sześciu gości.

Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00, a kończy o 10 00 w dniu odjazdu. Obiekt posiada udogodnienia dla rodzin z dziećmi, w postaci łóżeczka dziecięcego, wanienki, nocnik. Recepcja służy pomocą przez całą dobę. W każdym pokoju zapewnia się dostęp do internetu. Na klientów zmotoryzowanych czeka parking wliczony w cenę wynajmu. Jeśli mamy jakikolwiek problem z garderobą możemy skorzystać z opcji zlecenia prania.

Atrakcje i ciekawostki

Jedną z ciekawszych atrakcji jest z pewnością Park Miniatur Zabytków Podlasia.Mieści się on przy drodze wylotowej do Bielska Podlaskiego. Miniatury wykonano w skali 1 25. Możemy podziwiać charakterystyczną dla regionu architekturę drewnianą, świątynie, pałace i zrekonstruowane już nieistniejące budowle.Każdą z makiet zaopatrzono w tabliczkę informacyjną, która zawiera krótką historię zabytku, a także kę lokalizacyjną oryginalnego obiektu. Odnajdziemy tam takie pozycje, jak ratusz z Bielska Podlaskiego, meczet w Kruszynianach czy młyn wodny w Ciechanowcu. Makiety zajmują łącznie powierzchnię około 0,7 ha. Ekspozycja została ulokowana między alejkami, wśród traw, roślin ozdobnych i oczka wodnego. Teren parku jest wyjątkowo zadbany. Na kierowców czeka parking, zaś odpoczniemy na wygodnych ławkach.Należy zapamiętać, że na teren parku nie można wprowadzać zwierząt. Obiekt w pełni przystosowano pod przyjmowanie zorganizowanych wycieczek autokarowych.

Nie lada uciechę sprawi przejażdżka kolejką ”Białowieski Express”.Mamy do wyboru jedną z dwóch tras historyczno-przyrodniczych. Pociąg jednorazowo może przewieźć do 30 osób. Składa się on z lokomotywy i zadaszonego wagonika. Podróże trwają maksymalnie półtorej godziny.Oprócz zwiedzania świadczy usługi w zakresie dowozu i odbioru z ognisk i innych imprez. Podczas wycieczek poznamy miejscową architekturę, będziemy mogli podziwiać niespotykane widoki, lecz przede wszystkim zanurzymy się w głąb róźnorodnej puszczy.