Chata Fidiasza

Adres:

Adres: Ateny 11E, 16-304 Nowinka

GPS: 53.964905827373, 23.049259178806

Telefon: (87) 516-22-15, 502-507-087

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Chata Fidiasza to domek letniskowy, który jest w stanie zapewnić warunki dla ośmiu osób. Mieści się on 14 km od Augustowa. Bliskość najważniejszego ośrodka turystycznego sprawia, że możemy skorzystać z wszystkich okolicznych atrakcji.

Chata Fidiasza – Oferta

Serce Chaty Fidiasza stanowi przestronny salon z kompletnie wyposażonym aneksem kuchennym. Dzięki specjalnemu kącikowi wypoczynkowemu, goście mogą swobodnie zaznać odrobiny relaksu. Na parterze znajduje się łazienka z kabiną natryskową i WC. Goście mogą korzystać zarówno z zimnej, jak i cieplej wody. Dużym atutem jest, wychodzący z salonu, zadaszony duży taras o wielkości ok.40 m2. Dla gości rozmieszczono tam liczne ławy, nie zapominając też o wydzieleniu specjalnego miejsca dla osób palących. Na piętrze domku znajdziemy trzy sypialnie, w tym dwie dwuosobowe i jedna trzyosobowa. Z tyłu posesji, wszyscy chętni mogą skorzystać z prywatnej plaży. W chłodniejsze wieczory idealną propozycją jest rozpalenie kominka,

Atrakcje

Dogodny dojazd do Augustowa umożliwia aktywne spędzenie czasu nad wodą ”Chata Fidiasza” oferuje w tym celu wypożyczenie sprzętu rekreacyjnego. Nikt nie oprze się pokusie skorzystania z Kanału Augustowskiego. Tak też wyglądał odpoczynek papieża Jana Pawła II w trakcie VII apostolskiej pielgrzymki do Polski papież Jan Paweł II Oprócz standardowych rejsów statkiem, gondolą czy katamaranem, możemy spróbować czegoś bardziej szalonego. Przykładowo, Corocznie pod koniec lipca w Augustowie odbywają się Mistrzostwa Polski w ”Pływaniu na Byle Czym”. Turyści często korzystają ze spływów kajakowych z kilkoma stopniami trudności. Trwają one nawet kilka dni i połączone są z nocowaniem nad brzegiem. Zapewnia to dni pełne wrażeń. Przebiegają one przez malownicze tereny, a więc adrenalina łączy się z podziwianiem zabytków. Spływy organizowane są przez takie rzeki jak Hańcza, Rospuda i Biebrza. Niektóre firmy poszerzają swą ofertę o rzeki litewskie, jak choćby Niemnem czy Marychą. Augustów rozkwita głównie w okresie letnim, stając się kulturalną stolicą regionu.

Informacje dodatkowe

Na terenie Chaty Fidiasza’znajdziemy bar, gdzie możemy miło spędzić czas ze znajomymi. Gospodarze akceptują zwierzęta, które znajdą bezpieczne schronienie. Na brak zajęć nie będą narzekać dzieci, którym zapewniono plac zabaw z piaskownicą, huśtawką i zjeżdżalnią.