Kwatera Rybka

Adres:

Adres: ul. Kościuszki 43 16-300 Augustów

GPS: 53.84732948050657, 22.97125875023187

Telefon: 602-497-331, 604-288-566

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://kwaterarybka.strefa.pl/index.html

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Kwatera Rybka mieści się niewiele ponad pół kilometra od centrum Augustowa. Miasto jest położone na Równinie Augustowskiej,nad rzeką Nettą, biegnącej pomiędzy jeziorami Necko, Białym i Sajno. Augustów od wschodu, południa i północy otacza Puszcza Augustowska, leżącą w znacznej części (ponad 114 tys. ha) na terenie Zielonych Płuc Polski.

Kwatera Rybka – Oferta

Goście mają do wyboru 10 pokoi, zarówno 2, jak i 3 – osobowych. Najtańszy to wydatek 30 zł. Każdy lokal wyposażony jest w komfortową łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym.Oferta ważna jest przez 365 dni w roku.Zwolennicy przebywania na świeżym powietrzy ucieszą się z przestronnego ogrodu. Oprócz miejsca na rozpalenie grilla czy ogniska, odnajdziemy w nim jeszcze plac zabaw dla dzieci z trampoliną. W obiekcie znajdziemy też miejsce gdzie można zaspokoić swoje podniebienia. Kuchnia ma charakter ogólnodostępny. Gospodarze udzielają na miejscu wszelkich informacji na temat rozrywek oferowanych przez Augustów.

Atrakcje

Pierwsze co przychodzi na myśl o Augustowie to jeziora i słynny Kanał Augustowski. Jest on jedną z najdłuższych dróg wodnych w Polsce, licząc sobie blisko 101 km długości.. Na jego trasie znajduje się 18 śluz (14 w Polsce, 3 na Białorusi i jedna graniczna). Powstał on w wyniku wojny celnej z inicjatywy i projektu pierwszego kierownika budowy, podpułkownika Ignacego Prądzyńskiego. Współcześnie Kanałe Augustowski to miejsce kursów statków żeglugi śródlądowej. Z ich pokładu można podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy Mazur. Trasa Kanału biegnie poprzez Białobrzegi, Augustów, okoliczne jeziora i stawy. Usytuowanie, otoczenie miasta stwarza swoisty mikroklimat. Porastające Puszczę Augustowską lasy liściaste wytwarzają substancję, które mają działanie antybakteryjne. Pozytywnie wpływają też na ciśnienie tętnicze krwi i rytm serca. Oczywiście czyste powietrze będzie sprzyjać dla naszego układu oddechowego. W Augustowie leczy się wiele osób, głównie cierpiących na choroby układu krwionośnego i mającymi problemy reumatologiczne.

Informacje dodatkowe

Dla klientów przewidziano miejsca parkingowe. Bez przeszkód mogą też korzystać z darmowego dostępu do wifi. Istotnym udogodnieniem jest zlecenie prania, dzięki czemu mogą zapomnieć o konsekwencjach swych szaleństw na świeżym powietrzu.