Dolina Sarenek

Adres:

Adres: Hołny Wolmera 39, 16-500 Sejny

GPS: 54.114514225364, 23.464971482463

Telefon: 570-432-222, 510-682-861

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.dolinasarenek.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Dolina Sarenek mieści się w niewielkiej wsi Hołny Wolmera. Gospodarstwo położone z dala od innych siedlisk gwarantuje spokojny wypoczynek na łonie przyrody. Dzięki bliskiemu położeniu od drogi Via Baltica, stanowi doskonały punkt postojowy przy dłuższej podróży.

Dolina Sarenek – Oferta

Ofertę stanowią pokoje gościnne z łazienkami, a także przytulny apartament z kominkiem i tarasem.Na parterze odnajdziemy salonik i dwa pokoje dwuosobowe z łóżkami pojedynczymi lub podwójnymi. Na poddaszu z kolei mieszczą się pokoje dwuosobowe z balkonem i przestronny pokój rodzinny z balkonem. Wszystkie izby posiadają dostęp do internetu. Goście mają okazję do skosztowania tradycyjnych posiłków na bazie własnych przetworów. Dolina Sarenek organizuje szkolenia i imprezy okolicznościowe w kameralnym gronie (urodziny, imieniny, konferencje, spotkania integracyjne, zaręczyny). Zapewnia wielofunkcyjną salę, sprzęt audiowizualny i pełen serwis gastronomiczny.

Obiekt posiada rekomendację Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Na miejscu wypożyczymy sprzęt, dzięki czemu będziemy mogli uczestniczyć w wyprawach szlakami Suwalszczyzny i litewskiego pogranicza. Szczególnie ciekawa wydaje się być oferta skierowana dla całych rodzin.Zarówno po polskiej, jak i litewskiej stronie granicy czekają liczne atrakcje. Jedną z nich jest Baśniowy Szlak Suwalszczyzny. Wiedzie on przez doliny Czarnej Hańczy, Rospudy i Szeszupy. Posiada w sumie siedem głównych przystanków nazywanych wioskami bajek, bazując na twórczości Marii Konopnickiej, miejscowych legendach oraz wątkach baśniowych. Każda wioska to inna tematyka, inne gry, zabawy i scenariusze zajęć.Do całej trasy Baśniowego Szlaku przygotowano karty wędrowców ułatwiające i urozmaicające zwiedzanie. Mała Karta Wędrowca prowadzi po terenie danej wioski, zaś Duża Karta Wędrowca posłuży podczas odwiedzania całego szlaku – otrzymania pieczęci oraz zdobywania nagród, to również pamiątka z odbytej podróży.

Na gości zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking. Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00, a kończy w dniu odjazdu o 10 00. Obiekt posiada udogodnienia dla rodzin z dziećmi, w postaci łóżeczka, krzesełka do karmienia czy wanienki. Dzieci spędzą niejedną chwilę na placu zabaw wyposażonym w zjeżdżalnię i trampolinę. Recepcja służy pomocą przez całą dobę.