Dwór Mejera

Opłacone przez: KKW Trzecia Droga PSL–PL2050 Szymona Hołowni

Adres:

Adres: Hołny Mejera 3A, 16-500 Sejny

GPS: 54.137013020937, 23.483573793783

Telefon: 605 958 559, 87 517 22 08

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.holny.suwalszczyzna.com.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Dwór Mejera mieści się nad jeziorem Hołny w małej wsi Hołny Mejera. Jest to zespół dworski, na który składa się dwór i park krajobrazowy.W pobliżu odnajdziemy przejście graniczne z Litwą Ogrodniki-Lazdijai.

Dwór Mejera – Oferta

Obiekt zapewnia 48 miejsc noclegowych. Zakwaterowanie jest możliwe w pokojach jedno, dwu, trzy i czteroosobowych. Goście posiadają dostęp do kuchni z lodówką, dzięki czemu bez kłopotu przygotują sobie posiłek. Ośrodek oddaje do dyspozycji przyjezdnych zaplecze sportowe – boisko do koszykówki/piłki nożnej, czy też stół do tenisa stołowego. Aktywni na pewno skuszą się na przejażdżkę rowerem po licznych okolicznych trasach. Teren otaczają urokliwe lasy, a także rezerwat przyrody, gdzie to spotkamy okazałe krzewy i drzewa.Liczne jeziora stanowią raj dla wędkarzy. Żyją w nich takie gatunki, jak sandacz, lin czy węgorz. Ośrodek sprawnie organziuje również spotkania konferencyjne.Biesiadowanie z kolei jest możliwe dzięki specjalnie wyodrębnionemu miejscu pod ognisko bądź grilla. Zwolennicy spania pod gołym niebem skorzystają z pola namiotowego. Na klientów zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking. Dzieci spędzą niejedną beztroską chwilę na placu zabaw z piaskownicą.Zakwaterowanie zaczyna się o godz. 14, a kończy o 10 w dniu odjazdu. Obiekt czynny jest przez cały rok.

Atrakcje

Kilkadziesiąt kilometrów dalej od ośrodka mieści się Muzeum Etnograficzne Józefa Vainy w Puńsku. Skansen został wybudowany w 1986 r. i stanowi okazałą zagrodę wiejską z przełomu XIX i XX w. Przewodnik oprowadzi nas po domach mieszkalnych, oborach, stodołach, spichlerzach i studniach.Ciekawy obiekt to bez wątpienia teatr stodolany, który zlokalizowany jest, jak to sugeruje nazwa, w stodole. Niegdyś w taki właśnie sposób przygotowywano rozrywki mieszkańcom. Tradycję podtrzymuje Dom Kultury Litewskiej. W każdym z budynków przedstawionych w skansenie w Puńsku znajdziemy również charakterystyczne dla niego narzędzia pracy lub użytku domowego. Wśród wielu zobaczymy między innymi eksponaty związane z uprawą roli, dawne rolnicze narzędzia pracy, a więc widły, cepy do młócenia zboża, nosiłki, siekacze, sierpy. Niektóre z eksponatów obrazują rękodzieło ludowe.

&nbsp