Dom Do Wynajęcia

Adres:

Adres: Józefowo 3 16-304 Józefowo

GPS: 53.953829659501, 22.925090775825

Telefon: 505-376-339

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Dom do wynajęcia usytuowany jest w połowie trasy między Augustowem a Suwałkami – miejscowości Józefowo. W niewielkim oddaleniu znajduje się rzeka Rospuda i Uroczysko Święte Miejsce. Spokojne i wyjątkowe ciche tereny stanowią idealną okazję do wypoczynku dla całych rodzin.

&nbsp

Dom Do Wynajęcia – Oferta

Goście mają do dyspozycji pięcioosobowy dom, którego wynajem wiąże się z kosztem w granicach 100-120 zł.Znajdziemy w nim dwa pokoje, klimatyczny kominek, łazienkę z prysznicem oraz dobrze wyposażoną kuchnię. Na zewnątrz zadbano o miejsce do organizacji wspólnego ogniska bądź grilla. &nbsp

Atrakcje

W najbliższej okolicy zlokalizowane jest Uroczysko Święte Miejsce. Obok rzeczki Jałówki i jeziora Jałowego natkniemy się polanę z drewnianą kapliczką, kilkoma krzyżami oraz figurą Świątka. Do jednego kilkuset letniego krzyża przybito miedzianą tabliczkę, na której napisano, że został on wystawiony przez Jaćwingów z drużyny Skomęta w 1283 r. tuż przed wyruszeniem w wyprawę. Powodem było porzucenie starych wierzeń na rzecz chrześcijaństwa. Krzyż był wielokrotnie palony przez pogan, a także wrzucany do rzeki, lecz nigdy nie uległ całkowitej destrukcji, stojąc tam do dnia dzisiejszego. Nietypowy wygląd zawdzięcza również wielu drobnym pieniążkom, które to pielgrzymi wciskają w rozeschnięte drewno. Uroczysko było niezwykle istotnym ośrodkiem kultu. Od wieków rokrocznie, w dniu św. Jana, czyli 24 czerwca, odbywała się tam uroczystość, podczas której miejscowa ludność modliła się, zjadała rytualny posiłek, obmywała w rzeczce Jałówce (uważanej za cudownie leczniczą) i składała pod krzyżami ofiary w postaci pieniędzy i żywności oraz zawiązywała na nich ozdobne ręczniki. Obrzędy te miały najprawdopodobniej źródło w prawosławnym święcie Jordanu i były przywiezione przez ludność osadniczą w XVI wieku. Tradycja ta częściowo przetrwała.

Jeśli szukamy aktywnych form wypoczynku, dobrą propozycją będą spływy kajakowe po rzece Rospuda. Trasa wiedzie przez pagórkowate tereny, miejscami przypominając górską rzekę, a to przez jej nurt. Czekaja nas powalone drzewa i kamienne dno, tak więc wycieczka wymaga nie lada sprawności. Cały szlak liczy ponad 105 km.

&nbsp

Informacje dodatkowe

Dzięki dużemu ogrodzonemu placowi istnieje możliwość parkowania swoich aut. Właściciel pozwala na pobyt zwierząt na terenie obiektu. &nbsp