Dom Letniskowy Itaka

Adres:

Adres: Magdalenowo 16, 16-400 Suwałki,

GPS: 54.075508677867, 23.100118607981

Telefon: (87) 567-86-49, 502-324-326

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Dom letniskowy Itaka usytuowany jest w malowniczej wsi Magdalenowo, oddalonej od Augustowa o około 27 km. Położenie na terenie Wigierskiego Parku Narodowego stwarza idealne warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu, z dala od hałasu i zgiełku miast. Do samego jeziora Wigry dzieli nas jedynie 100 m.

Dom Letniskowy Itaka – Oferta

Na wynajem przeznaczono sześcioosobowy dom położony na działce o powierzchni 1300 m2. Za całość zapłacimy od 300 do 350 zł, w zależności od sezonu. Do dyspozycji gości są dwie sypialnie z sześcioma łóżkami oraz pokój gościnny z sofą, atmosferycznym kominkiem i tv. W pełni wyposażona kuchnia umożliwia bezproblemowe przygotowanie posiłków. Łazienka z kolei posiada prysznic z ciepłą wodą. Na dole budynku odnajdziemy garaż, w którym to mieszczą się sprzęty rekreacyjne, które możemy wypożyczyć. Do wyboru mamy kajaki, canoe, rowery i sprzęt wędkarski. W garażu wydzielono też specjalne pomieszczenie pod saunę, zapewniająca relaks po dniu pełnym wrażeń. Na podwórzu oprócz sadu i ogrodu możemy się spodziewać boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę, a także zieloną altanę w której to zjemy niejedną smaczną kiełbaskę z ogniska. W złą pogodę wczasowicze często skorzystają ze świetlicy z salą gier.

Atrakcje

Pobliskie jezioro Wigry pozwala na uprawianie turystyki wodnej od 1 czerwca do 31 września. Obowiązuje nad nim strefa ciszy, więc żaden ryk silnika nas nie zaskoczy. Jezioro można pokonać za pomocą żaglówki, kajaku lub łodzi wiosłowej. Nad jego brzegiem turyści mają okazję skorzystać z pół biwakowych. W okresie wolnym od lodu po jeziorze pływa statek spacerowy mogący pomieścić około 25 osób. Zimą dopuszcza się uprawianie sportów bojerowych i łyżwiarstwa. Za wstęp na obszary wodne, jak i na wszystkie szlaki turystyczne Parku, pobierane są opłaty w formie wykupienia Karty wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego . Z opłaty zwolnione są osoby, które wykupiły licencje upoważniające do amatorskiego połowu ryb na terenie Parku oraz osoby, które wykupiły kartę wstępu dla załóg statków żaglowych.

Informacje dodatkowe

W najbliższym otoczeniu obiektu mieszczą się liczne bary i restauracje, serwujące głównie dania regionalne. Dla zmotoryzowanych ważną informacją będzie obecność parkingu (w cenie wynajmu). Właściciele nie maja nic na przeciwko pobytowi zwierząt na terenie posesji. Śmiało więc śmiało zabrać w drogę naszych pupili.

&nbsp