Leśny domek

Adres:

Adres: Gorczyca 16-326 Płaska

GPS: 53.91465374011, 23.272109027021

Telefon: 888-899-990

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Leśny domek usytuowany jest w małej miejscowości Gorczyca, oddalonej od Augustowa o niecałe 20 km. Bliskość jezior skłania turystów do wykorzystania bogatej oferty wodnej rekreacji.

Leśny domek – Oferta

Domek przyjmie jednorazowo do sześciu gości. Za wynajem całości musimy wyłożyć z naszej kieszeni do 500 zł. Odpoczynek zapewniają w sumie trzy sypialnie, a także salon z atmosferycznym kominkiem. Łazienka wyposażona jest w prysznic, toaletę, umywalkę i bidet. Posiłki pomoże przygotować nam kuchnia z płytą kaflową. Fantastyczne widoki o poranku i nie tylko gwarantuje przestronny taras. Domek posiada własny dostęp do jeziora. Dzięki pomostowi z łatwością możemy rozwijać pasję wędkarstwa. Przy budynku łasuchy odnajdą wędzarnię z grilem. Aby w pełni wykorzystać walory okolicy, przyjezdni bez trudu wypożyczą wszelkie niezbędne sprzęty, jak łódka czy rower.

Atrakcje

W sąsiedztwie przebiega najdłuższy szlak rowerowy Green Velo, liczący ponad 2000 km. To doskonała okazja na poznanie zakamarków Puszczy Augustowskiej. Świetnie przygotowana trasy zadowolą zarówno amatorów, którzy podróżują z dziećmi, jak i profesjonalnych cyklistów. Szlak Green Velo przebiega przez pięć województw warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie. W Augustowie zatacza pętlę przy jeziorze Sajno, biegnąc przez miasto, wzdłuż jeziora Necko i Białego do jeziora Studzienicznego. Jeśli rower nie jest naszym ulubionym środkiem transportu, naszą uwagę przyciągną bulwary. To wspaniałe miejsce na spacer, ale też dobry sposób poznania innych wizytówek Augustowa. Wiedzie on malowniczą trasą poprowadzoną wzdłuż rzeki Netty, która tworzy tu część Kanału Augustowskiego. Z bulwaru możemy dojść na miejską plażę. Tam też zaczynają swoje kursy statki wycieczkowe. Nad jeziorem Necko w czerwcu 2007 roku. powstało nowo mole. Pomosty mają 147 metrów szerokości i wychodzą 90 metrów w głąb jeziora. Podczas zachodu słońca na akwenie pojawia się poświata, przypominająca błysk skarbów. Z jeziorem wiąże się bowiem legenda. W XIX w. ponoć zatopiono na dnie jeziora zrabowane z Moskwy złote dzwony.

Informacje dodatkowe

Goście mogą zostawić swoje auta na terenie posesji. Dzięki ogólnodostępnej pralce, nie musimy martwić się o zabrudzenie ubrań i śmiało możemy poddać się szaleństwom.

&nbsp