Dom w Puszczy

Adres:

Adres: Gorczyca 45G, 16-326 Płaska,

GPS: 53.907444696707, 23.291153758764

Telefon: 508-008-841

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Dom w Puszczy mieści się w Gorczycy, oddalonej od Augustowa o niespełna 20 km. Lokalizacja w Puszczy Augustowskiej sprawia, że natura pozwoli gościom zapomnieć o zgiełku wielkich miast. To idealne miejsca dla wszystkich ceniących spokój i relaks.

Dom w Puszczy – Oferta

Zbudowany w pełni z drewna dom jest w stanie zapewnić komfort maksimum 12 osobom. Ceny wahają się od 40 do 60 zł i są uzależnione od sezonu. Na parterze przyjezdni mogą się rozgościć w dziennym jasnym pokoju z wyjściem na taras, ogród i oczywiście las. Zarówno kuchnię, jak i łazienkę charakteryzuje pełne wyposażenie. Na piętrze goście odnajdą 3 sypialnie, a każda z nich pomieści 4 osoby. Na zewnątrz zapewniono doskonałe warunki do spotkań towarzyskich przy kiełbasce z grilla lub ogniska. Zadaszone stoliki umożliwiają też biesiadowanie przy mniej sprzyjającej pogodzie. Słoneczne dni pozwalają w pełni wykorzystać potencjał tego miejsca. Aktywnym osobom wypożycza się sprzęt w postaci rowerów czy kijków nordic walking.

Atrakcje

Wszyscy, którzy chcą przeżyć niezapomnianą przygodę, gospodarz służy pomocą w zorganizowaniu spływów kajakowych po Czarnej Hańczy. Zwykle łączy się ona z możliwością przypatrzenia się miejscowym zabytkom. Rzeka łączy się z jeziorem Hańcza, które, co ciekawe jest najgłębszym jeziorem w Polsce. Miłośników nurkowania przyciąga przede wszystkim, przejrzystość wody wynosi, wynosząca 12 m. Goście często korzystają z odrestaurowanej kolejki wąskotorowej, przebiegającą przez Wigierski Park Narodowy. Kolejka odzyskała swoją dawną świetność w 2000 r. kiedy to wyremontowano 10-kilometrowy odcinek z Płociczna do Krusznika. Wzdłuż szlaku, w interesujących miejscach w Puszczy Augustowskiej, niemal nad samym jeziorem Wigry, urządzono przystanki widokowe Binduga, Powały, Bartny Dół. Przez turystów często odwiedzana jest też polana nazywana przez miejscowych ”Uroczysko Święte Miejsce”.Usytuowana przy rzece Rospudzie, nieopodal jeziora Jałowego stanowi starodawne miejsce kultu jeszcze z czasów pogańskich. Na polanie znajdują się kamienne i drewniane krzyże oraz ogrodzona kapliczka.

Informacje dodatkowe

Orzeźwiający basen, hamaki, bogato wyposażony plac zabaw dla najmłodszych, w pełni pozwalają cieszyć się urlopem. W cenie wynajmu znajduje się też parking dla zmotoryzowanych.