Domek kempingowy

Adres:

Adres: Przewięź 2 16-300 Augustów

GPS: 53.869995735724, 23.104915581644

Telefon: 607-986-913

Email: [email protected]

Strona internetowa: https://studzieniczne.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Domek kempingowy znajduje się w niewielkiej miejscowości Przewięź, położonej w drodze na Sejny. Otoczone przez jeziora – Białe i Studzienicze stanowi doskonałą ofertę dla wszystkich, którzy pragną uciec od miejskiego zgiełku.

Domek kempingowy – Oferta

Domek złożony jest w sumie z trzech pomieszczeń – sypialni, kuchni i łazienki. Doba noclegu to wydatek blisko 150 zł. Przed wejściem do domku mieści się weranda, która pozwala na obserwację letniego deszczu. Do dyspozycji wczasowiczów oddane są ławy z parasolami, gdzie to mogą do woli biesiadować. Nie zabrakło wyodrębnionego miejsca pod ognisko czy grilla. Domek umożliwia swobodne przygotowanie ciepłych dań. W kuchni znajduje się bowiem kuchenka gazowa oraz pełne wyposażenie serwisowe (garnki, patelnia, talerze, szklanki, sztućce). Wyposażenie łazienki to z kolei wc i prysznic z oddzielną ciepłą wodą.

Atrakcje

Krótki spacer przeniesie podróżnych do Sanktuarium Maryjnego Studzieniczna. Mieści się ona na tzw. wyspie (obecnie połączona grobla z lądem) otoczonej w okresie letnim przez piękne lilie wodne. Początki kultu Maryjnego sięgają już XVIII wieku i powiązane są ściśle z zakonem kamedułów, ówczesnego właściciela ziem. Swój pierwszy rozkwit zawdzięcza dwóm pustelnikom, których poświęcenie i chęć niesienia pomocy przyciągało całą masę wiernych. Cudowny Obraz Matki Bożej (kopia Obrazu z Częstochowy) słynący łaskami obecnie znajduje się w kaplicy murowanej, zbudowanej w 1872 r. w stylu neoklasycystycznym. W połowie lat 90. został on on ukoronowany papieskim złotem. Innym dniem, który zapisuje się w historii Sanktuarium jest 9 czerwca 1999 r. Wtedy w dzień wolny od pracy, przybył tu statkiem sam Papież Jan Paweł II. Na cześć tego wydarzenia zbudowano pomnik. Pielgrzyma upamiętniono jako trzymającego laskę i różaniec. Umieszczono ponadto słowa ”Byłem tu wiele razy, ale jako papież po raz pierwszy i chyba ostatni”.

Informacje dodatkowe

Na terenie domku istnieje możliwość palenia. Mile widziane są zwierzęta, które wzięliśmy w podróż ze sobą. Właściciel zapewnia dostęp do internetu. Podróżni bez problemu zostawią swoje auta na terenie posesji (parking w cenie).