Domek letniskowy

Adres:

Adres: Przewięź 15 16-300 Augustów

GPS: 53.869851215894, 23.093396562617

Telefon: (87) 641-96-57, 607-986-916

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Domek letniskowy mieści się w małej miejscowości Przewięź, oddalonej od Augustowa o niespełna 8 km. Położenie nad czystym jeziorem Białym ( 30 m), przy żeglownej trasie Kanału, stwarza doskonałe warunki do relaksu.

Domek letniskowy – Oferta

Na wynajem przeznaczono pięcioosobowy domek letniskowy. Składa się on z dwóch pokoi, a za całość, w zależności od pory roku, zapłacimy ok. 120 zł. Obiekt posiada pełny węzeł sanitarny – kabinę prysznicową i wc. Jeśli chodzi o sprzęt, wyposażono go w kuchenkę gazową, lodówkę, naczynia i sztućce, dzięki czemu bez kłopotu przygotujemy sobie smaczny posiłek. W ofercie znajduje się również wypożyczalnia rowerów, co daje nam szansę pokonania okolicznych dobrze przygotowanych tras.

Atrakcje

Nad okolicznym jeziorem Studzienicznym zlokalizowane jest Sanktuarium Maryjne. Prowadzi do niego grobla połączona z lądem. Sama wieś powstała w drugiej połowie XVIII w. i do dziś stanowi ważne miejsce odpustowe, zwłaszcza w Zielone Światki. Świętość tego miejsca wiąże się jeszcze z czasami pogańskimi. Początki kultu maryjnego sięgają niezwykłych zdarzeń, które w chwili klęsk żywiołowych, uznane były za cudowne. Pobliska rzeczka zmieniała bowiem kierunek swego prądu, a na drzewie ukazała się Matka Boska. Pod koniec XIX w. wybudowano kaplicę w stylu neoklasycystycznym. Wewnątrz niej mieści się cudowny obraz Matki Bożej Studzieniczańskiej, ukoronowany złotem papieskim w 1995 roku. Jest to XVIII-wieczna kopia dzieła z Częstochowy, a jej autor to dziś jest nie znany. Za jego wstawiennictwem dokonało się wiele uzdrowień fizycznych i duchowych. 9 czerwca 1999 r. Sanktuarium odwiedził szczególny gość – papież Jan Paweł II. Do Studzienicznej przypłynął on łodzią w dniu wolnym od apostolskiego trudu. Na cześć tego wydarzenia wybudowano pomnik, przedstawiający pielgrzyma z laską i różańcem. Umieszczono na nim pamiętne słowa ” Byłem to wiele razy, ale jako papież po raz pierwszy i chyba ostatni”.

Informacje dodatkowe

W cenie wynajmu uwzględniono już miejsce parkingowe. Dzieci ucieszą się z placu zabaw zaopatrzonego w huśtawkę i karuzelę. Na terenie obiektu zlokalizowana jest stołówka, a kilkaset metrów dalej odnajdziemy restaurację serwującą dania regionalne.