Eyeliner w pisaku, żelu, w kałamarzu – co wybrać?

Kreska na oku wykonana eyelinerem to obecnie jeden z najpopularniejszych elementów makijażu, zarówno w wersji dziennej, jak i wieczorowej. Precyzyjnie wyrysowana linia jest w stanie optycznie zagęścić nasze rzęsy, otworzyć nasze oko czy też po prostu uwydatnić kolor tęczówki. Eyeliner może nam posłużyć jako dodatkowy akcent w przypadku mocniejszych looków na szczególne okazje, lecz równie dobrze sprawdzi się chociażby w delikatnym różowym makijażu. Kluczem jest tutaj jednak dokładność oraz oczywiście zastosowany produkt. Jakie eyelinery mamy do wyboru?

Rodzaje eyelinerów – który sprawdza się najlepiej?

Chociaż różnorodne metody podkreślania górnej lub dolnej linii rzęs były znane w sztuce makijażu od wieków, to jednak dopiero kilka lat temu świat oszalał na punkcie eyelinerów, dzięki którym powstać może perfekcyjna kreska na oku. To obecnie szybki do wykonania sposób na wykonanie makijażu oczu, który w zależności od intensywności można dopasować do wybranej okazji. Nie dziwi więc zatem kreska eyelinerem, która uzupełnia delikatny różowy makijaż, jak i ta, która jest wyraźniejsza i komponuje się z mocniejszym cieniowaniem na powiekach.

Tym samym wybór pod względem eyelinerów mamy aktualnie dość spory. Nie musimy się zatem ograniczać do tradycyjnej czarnej kreski na oku, ponieważ z powodzeniem możemy poeksperymentować z kolorami. To, co powinno natomiast zwrócić naszą uwagę, to rodzaj eyelinera pod względem jego formuły. Wyróżniamy wówczas:

  • eyelinery w pisaku – budową przypominają klasyczną kredkę, jednak zakończone są zazwyczaj filcową końcówką. Dają możliwość precyzyjnego wyrysowania kreski i są polecane zwłaszcza dla początkujących;
  • eyelinery w żelu – zazwyczaj posiadają gęstą formułę zamkniętą w niewielkim słoiczku. Do ich aplikacji najlepiej sprawdza się skośny pędzelek. Żelowe eyelinery wyróżniają się ogromną trwałością i wysoką pigmentacją;
  • eyelinery w płynie – najczęściej są dostępne w niewielkich kałamarzach, a ich aplikator jest zakończony cieniutkim pędzelkiem. Wymagają pewnej ręki, wobec czego najczęściej korzystają z niego osoby doświadczone w makijażu.

Dodatkowo znaleźć możemy eyelinery w formie kredki, które także są bardzo precyzyjne, a ponadto łatwo można je rozetrzeć, by uzyskać przydymiony efekt.

Jak stworzyć idealną kreskę na oku?

Jeżeli od czasu do czasu oglądamy tutoriale makijażowe w internecie, może nam się wydawać, że kreska na oku jest bardzo prosta do wykonania. Pamiętajmy jednak, że wymaga ona nieco wprawy, zwłaszcza że wiele eyelinerów posiada szybko zastygające formuły, w związku z czym staramy się, by jak najbardziej skrócić czas rysowania samej kreski. Jeżeli dopiero uczymy się tego elementu w makijażu, ćwiczmy w domu – pozwoli nam to uniknąć frustracji związanej z ewentualnymi wpadkami, gdy będziemy przygotowywać się do jakiegoś wyjścia.

Przed użyciem eyelinera pamiętajmy o tym, by właściwie przygotować powiekę. Dobrze jest nałożyć na nią bazę pod cienie lub korektor, a następnie przypudrować transparentnym pudrem. Unikniemy wtedy odbijania się kosmetyku, a dodatkowo przedłuży to jego trwałość. Jeśli planujemy użyć cieni i wykonać nawet delikatny różowy makijaż, zaaplikujmy je wcześniej, a eyeliner traktujmy jako ostatni element przed wytuszowaniem rzęs.

Materiał partnera