Gospodarstwo Agroturystyczne

Adres:

Adres: Czartoria, ul. Nadnarwiańska 3, 18-413 Miastkowo

GPS: 53.18618571416523, 21.780655564308972

Telefon: (86) 217-46-60

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Gospodarstwo Agroturystyczne zlokalizowane jest nad rzeką Narew w małej miejscowości Czartoria. Od Łomży dzieli ją blisko 20km.

Gospodarstwo Agroturystyczne – Oferta

Do dyspozycji gości przygotowane są cztery pokoje w piętnastoosobowym domku. Za nocleg musimy wydać 35 zł. Sala kominkowa służy organizacji imprez rodzinnych, konferencji czy innych spotkań. W przypadku niepogody wewnątrz czekają dwa stoły do gry – piłkarzyki oraz hokej. W sezonie letnim w ogrodzie z pewnością ochłodzimy się w basenie. Każdego roku w Czartorii organizowane są zawody wędkarskie, a ćwiczyć pomoże umiejscowiony przy obiekcie staw.

Jeśli posiadamy problem z garderobą istnieje opcja zlecenia prania z prasowaniem. Obiekt posiada udogodnienia dla rodzin z dziećmi w postaci choćby krzesełka do karmienia. Na zewnątrz zapewniono plac zabaw dla najmłodszych z piaskownicą. W cenie wynajmu przewidziano parking dla klientów zmotoryzowanych. Zakwaterowanie zaczyna się o godzinie 8 00 w dniu przyjazdu. Właściciele w pełni akceptują zwierzęta domowe, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż.

Atrakcje

Łomża i okolice najlepiej prezentują się wiosną i latem. Zabudowę miasta możemy wówczas podziwiać w rozlewisku Narwii, która nie mieści się w krętym korycie. Zalane łąki podczas przelotów ptaków stanowią obiekt zainteresowań nie tylko skrzydlatych wędrowców, lecz również ich badaczy. Dolina utrzymuje swój charakter dzięki ekstensywnie prowadzonemu rolnictwu. Naturę chroni jednak położenie na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego. Utworzono go w 1994 r. doceniając swoisty charakter przełomowego odcinka doliny. Zajmuje on powierzchnię ponad 7 tys. ha, obejmując kilkunasto kilometrowy fragment rzeki. Jego zachodnie granice są jednocześnie rubieżami miasta.Godło Parku to Czajka – ptak charakterystyczny dla rozległych podmokłych łąk. Takiej formy do bytowania wymagają również takie gatunki jak choćby orlik krzykliwy, puchacz czy sowa błotna. Narew wraz z obszarami zielonymi tworzy swoisty mikroklimat. W pobliżu Łomży odnajdziemy ponadto inne parki narodowe – Narwiański i Biebrzański. Stanowią one ostoję dla zwierząt o ptactwa błotnego. Przyrodnicze atuty miasta podkreślają też cztery sąsiadujące rezerwaty przyrody. Cała Dolina Narwii została zaś objęta ochroną w ramach sieci Natura 2000.