Kompleks Perła

Adres:

Adres: al. Piłsudskiego 127, 18-400 Łomża

GPS: 53.16854901118553, 22.050870649514763

Telefon: (86) 218-10-10, 600-896-436

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.perla.stelmachowski.com.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Kompleks Perła zlokalizowany jest niemal w samym centrum Łomży. Samo miasto leży nad rzeką Narew i stanowi miejsce skrzyżowania szlaków komunikacyjnych północno-wschodniej Polski. Chodzi przede wszystkim o drogę krajową nr.61, łączącą Warszawę z Augustowem i dalej na Wilno.

Kompleks Perła – Oferta

Na bazę składa się 35 miejsc noclegowych. Przygotowano pokoje dwu, trzy i czteroosobowe. Za najtańszy z nich musimy wydać od 90 zł.Każda izba wyposażona jest w telewizor, lodówkę i łazienkę. W kompleksie znajduje się restauracja czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 12 – 20. Koszt obiadu to ok. 20 zł, a śniadanie otrzymamy od godziny 7 00 w cenie 15 zł.

Cały obiekt znajduje się pod stałym nadzorem kamer video. Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, jakie zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż. Nie musimy martwić się o brak gotówki, gdyż na miejscu możemy zapłacić kartą kredytową. Na zmotoryzowanych gości czeka bezpłatny ogrodzony parking. Klientom udostępnia się bezpłatny internet (WIFI, LAN). Zakwaterowanie zaczyna się w dniu przyjazdu o godz. 14 00, kończy się o 12 00 w dniu odjazdu. Kompleks zawiera udogodnienia dla rodzin z dziećmi w postaci krzesełka do karmienia i wanienki. Dla dzieci przygotowano plac zabaw z huśtawką i zjeżdżalnią, na którym spędzą niejedną beztroską chwilę.

Ciekawostki

Herbem miasta jest jeleń przeskakujący przez kamienie. Jego rodowód sięga XV w. i został nadany jeszcze przez książąt mazowieckich. Nawiązywał on do ówczesnej sytuacji osady położonej wśród lasów bogatych w zwierzynę. Najwcześniejsze jego wersje pochodzą z pieczęci, jakie zachowały się na listach wysłanych z Łomży do Gdańska w XV w. Wiadome jest, że złoty jeleń stanowił zwieńczenie pierwszego ratusza. Spotykano go również na niektórych wyrobach rzemieślniczych.Zmiana herbu nastąpiła w czasach gubernialnych.Wówczas symbolem została berlinka (statek rzeczny) pod żaglami na niebieskim polu. Po odzyskaniu niepodległości jako herb powrócił złoty jeleń na czerwonym polu. Według legendy herb to pamiątka po przygodzie księcia Janusza, który dzięki nietypowemu zachowaniu zwierzęcia w czasie polowania, zdołał uniknąć śmierci w zasadzce zorganizowanej przez Krzyżaków.