Gospodarstwo Rybackie Busznica

Adres:

Adres: ul. Turystyczna 29, 16-300 Augustów

GPS: 53.85533772849827, 23.019992273441403

Telefon: 605-234-228

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Gospodarstwo Rybackie Busznica oddalone jest od centrum Augustowa o pięć kilometrów. Dzięki temu goście bez ograniczeń mogą skorzystać z miejskiej bogatej oferty turystycznej. Jedynie trzysta metrów dzieli odwiedzających od urokliwego jeziora Białego.

Gospodarstwo Rybackie Busznica – Oferta

Do dyspozycji turystów oddaje dwa komfortowe apartamenty czteroosobowe. Wyposażone są one w łazienkę i aneks kuchenny. Cena wynajmu za osobę zależy od pory roku i waha się od 40 do 65 zł. Za niewielką opłatą otrzymamy zezwolenie na amatorski połów ryb na jeziorze Busznica. Smakosze ucieszą się z informacji, że na terenie posesji mieści się tradycyjna wędzarnia, gdzie to można skosztować świeżych gotowych ryb. Zadaszona altana na posesji służy zaś rozpaleniu grilla i -rzecz jasna – doskonałej zabawie.

Atrakcje

Położenie pośród przepięknych lasów daje szansę na łączenie aktywnego wypoczynku ze zwiedzaniem. Tuż przy posesji przebiega szlak Rowerowy Szlak Doliny Rospudy. Oznakowana w terenie kolorem zielonym trasa liczy w sumie 49,2 km i jest stosunkowo łatwa do przejechania nawet dla mało wprawionych rowerzystów. Wycieczka trwa więc tylko jeden dzień. Szlak rozpoczyna się w Augustowie, a kończy w Klonownicy. Wartym wspomnienia, punktem na trasie jest Uroczysko-Święte Miejsce. Zobaczymy tam pochodzącą 1990 r. kapliczkę, drewniane i kamienne krzyże, a także drewnianą rzeźbę ”Świątka”. Polana na skraju Puszczy Augustowskiej stanowiła niegdyś miejsce kultu religijnego.Uroczystość modlitewna miejscowej ludności, nawiązywała do prawosławnego święta Jordanu. Wierni spożywali rytualny posiłek, obmywając się w pobliskiej rzeczce Jałówce, która uważana była za leczniczą.Składano też ofiary z pieniędzy i żywności. Zwyczaj w oczywiście zmienionej formie przetrwał do dziś. Każdego roku odbywa się tam odpust.

Informacje dodatkowe

Przyjezdni bez trudu mogą pozostawić swe auta na parkingu, który jest w cenie wynajmu. Jeśli nie potrafimy obejść się bez nowoczesnych technologii, właściciele udostępniają łącze internetowe (wifi i kablowe). Jeśli w czasie zwiedzania bądź zabaw, nasze ubrania się przybrudzą, możemy skorzystać z opcji prania na zamówienie. W najbliższej okolicy znajdują się istotne punkty komunikacyjne takie jak dworzec pks i pkp.