Hotel Concordia

Opłacone przez: KKW Trzecia Droga PSL–PL2050 Szymona Hołowni

Adres:

Adres: ul. Poznańska 97, 18-400 Łomża

GPS: 53.16589904259127, 22.039728192111284

Telefon: (86) 475-50-04, 532-413-017

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Hotel Concordia zlokalizowany jest niemal w samym centrum Łomży. Dogodna lokalizacja sprawia, że na wyciągnięcie ręki mamy wszelkie okoliczne atrakcje i zabytki.

Hotel Concordia – Oferta

Na bazę noclegową składa się 50 miejsc w pokojach jedno, dwu, trzyosobowych i apartamencie z balkonem. Każdy z nich posiada łazienkę z natryskiem lub wannę z hydromasażem. Znakomite warunki do wypoczynku zapewnia elegancki wystrój i jasne kolory. Najtańszy pokój jednoosobowy wynajmiemy już w cenie 110 zł.

Hotel stanowi doskonałe miejsce do organizacji szkoleń, konferencji czy spotkań biznesowych. Zapewnia pełne wyposażenie – wifi, flipchart, ekran, projektor multimedialny oraz nagłośnienie. W przerwie serwowana jest kawa z ciastkiem. Obiekt dysponuje jasną salą mieszczącą do 270 osób dzięki czemu kompleksowo obsługuje też wesela, komunie i inne imprezy okolicznościowe.

Zakwaterowanie zaczyna się w dniu przyjazdu o godz. 14 00, kończy się o 12 00 w dniu odjazdu. Na klientów zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking. Nie musimy martwić się o brak gotówki gdyż na miejscu zapłacimy karta kredytową.

Ciekawostki i atrakcje

W Łomży o okolicach znana jest historia nieszczęśliwej miłości między komendantem Polskiej Organizacji Wojskowej a uczennicą miejscowej szkoły handlowej. Leon Kaliwoda mając zaledwie dwadzieścia lat został skierowany z Warszawy aby objąć dowództwo dziesiątego okręgu POW.Tu spotkał młodszą o pięć lat Halinę Jurnuszkiewiczównę. Obydwoje dorastali w czasach zaboru pruskiego, aktywnie uczestnicząc w działaniach niepodległościowych i zdobywając doświadczenie w harcerskich drużynach. 11 listopada czyli w dniu , w którym świętujemy niepodległość, Leon zginął od jednych z ostatnich kul, jakie wystrzelono w Łomży. Mimo ostatecznego opuszczenia miasta przez Niemców, Halina pogrążyła się w rozpaczy. Kilka tygodni później na grobie ukochanego odebrała sobie życie strzałem z pistoletu. Dziewczynę pochowano z rodzinnym grobie, lecz jeszcze tej samej nocy w niewyjaśnionych okolicznościach, ciało przeniesiono do mogiły komendanta. W 1933 r. w celu upamiętnienia Kaliwody, ufundowano pomnik, który stanął na jego grobie. Tragiczny los dziewczyny nie spotkał się z podobnym współczuciem. Na skromnym nagrobku przy mogile można przeczytać jedynie napis ”Halina Jarnuszkiewiczówna, córka Adeli i Wacława, zmarła 21 stycznia przeżywszy 16 lat ”.

&nbsp