Pokoje Gościnne

Adres:

Adres: Stare Kupiski, ul. Leśna, 18-400 Łomża

GPS: 53.175483549989, 21.993982190033

Telefon: 531-614-570

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Pokoje gościnne mieszczą się w miejscowości Stare Kupiski oddalonej od Łomży o niecałe 6 km. Zaciszna lokalizacja zapewnia spokojny wypoczynek.

Pokoje gościnne – Oferta

Ofertę stanowi 14 miejsc noclegowych w domu o powierzchni 150 m2. Do wyboru mamy pokoje dwu, trzy i siedmioosobowe. Każdy z nich posiada telewizor i dostęp do internetu. Dzięki ogólnodostępnej kuchni bez trudu przygotujemy sobie posiłki. Na podwórku wyodrębniono specjalne miejsce pod grilla. Przed deszczem ochroni nas altana.W Zakwaterowanie zaczyna się o godz.14 00 w dniu przyjazdu, kończy się o tej samej godzinie w dniu odjazdu. Na klientów zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking.

Ciekawostki

”Nazywam się, proszę Państwa, Hanka Bielicka. Pochodzę z miasta Łomży, urodzona tamże w roku tysiąc dziewięćset…” – tak zaczynała Hanka Bielicka piosenkę My z Łomży. Naprawdę artystka urodziła się na terenach dzisiejszej Ukrainy (1915), gdzie jej rodziców ewakuowano podczas I wojny światowej. Z Łomżą była jednak związana od zawsze i do końca. Ojciec Hanki był nie tylko założycielem Banku dla Przemysłu i Handlu, ale także (a może przede wszystkim) działaczem niepodległościowym, posłem na Sejm i zasłużonym społecznikiem. Jego słynna córka ukończyła w Łomży gimnazjum, a potem, jeszcze przed wybuchem wojny – romanistykę oraz Państwowy Instytut Sztuki Teatralnej w Warszawie.

Zadebiutowała na deskach teatru w Wilnie, choć, jak sama przyznawała, jej pierwsze występy miały miejsce w łomżyńskim Klubie Wioślarskim. Po wojnie związała się ze stołecznym teatrem Syrena. Znana była z temperamentu i umiłowania do kapeluszy z szerokim rondem. Serce publiczności podbiła w „Podwieczorkach przy mikrofonie” jako Dziunia Pietrusińska.Ujmowała humorem i dystansem do własnej osoby,i to mimo podeszłego wieku. Dowodem jej ostatni występ telewizyjny w programie Szymona Majewskiego. Powiedziała wówczas „Dzisiejszy wieczór będzie pod nazwą Bawcie się dzieci,nim babcia odleci”. Było to na kilka dni przed jej śmiercią (zmarła 9 marca 2006 r.).Pomnik na ulicy Farnej jest dowodem, że łomżanie kochają swą krajankę. Bo i jakże nie kochać osoby, która śpiewała „Bo my z Łomży, a Łomża jest perłą wśród miast, najpiękniejszą gwiazdeczką wśród gwiazd”.

&nbsp