Hotel Gromada

Adres:

Adres: ul. Rządowa 1A, 18-400 Łomża

GPS: 53.18102532481267, 22.07953653048662

Telefon: (86) 216-54-51

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.gromada.pl/hotellomza

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Hotel Gromada mieści się w centrum miasta, około 2 km od dworca pks. Łomża leży na terenie parku krajobrazowego dzięki czemu zapewnia malownicze widoki.

Hotel Gromada – Oferta

Goście mają do dyspozycji 22 pokoje jednoosobowe, 48 dwuosobowych i 2 pokoje typu studio. Możemy również wybrać między wariantami ekonomicznymi i standard. Każda izba wyposażona jest w łazienkę, posiada również dostęp do internetu. Dzięki trzem dużym salom, na terenie hotelu chętnie organizowane są konferencje czy szkolenia.

Zakwaterowanie zaczyna się od 14 00 w dniu przyjazdu, kończy się o 12 00 w dzień odjazdu. Obiekt przystosowany jest w pełni pod potrzeby osób niepełnosprawnych. Na klientów zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking. Jeśli posiadamy taką potrzebę, możemy zlecić prasowanie ubrań.

Ciekawostki, atrakcje

Z dawnym grodziskiem wiąże się legenda o patronce jednego ze wzgórz – Królowej Bonie. Miała ona straszyć mieszkańców, ukazując się po śmierci. Według jednej z wersji zamek zapadł się pod ziemię wraz z ogromnym skarbem. W ten sposób z dóbr nie mógł skorzystać syn królowej, który popełnił mezalians, żeniąc się z biedną sierotą. Kosztowności do dnia dzisiejszego ponoć strzegą duchy. Klątwa mogłaby się skończyć dzięki mszy, na którą przyszłaby procesja z łomżyńskiej fary. Nikt z procesji jednak nie może wrócić do miasta po naczynia do nabożeństwa. Jeden z takich pochodowych skończył się fiaskiem z powodu niespodziewanego pojawienia się świni wystrojonej w ornat. Mszę na wzgórzu św. Wawrzyńca odprawia się również współcześnie, lecz do tej pory nie odnaleziono skarbów.

Muzeum Północno – Mazowieckie słynie z kolekcji ”Bursztyn z dorzecza Narwii”. W zbiorach znajdują się okazy żywicznej skamieliny, ludowe narzędzia do obróbki oraz gotowe wyroby nadnarwiańskich bursztyniarzy. Muzeum zawdzięcza swe istnienie Adamowi Chętnikowi, twórcy skansenu w Nowogrodzie. Badacz spisał legendę, według której bursztyn powstał z ludzkich łez. Niegdyś jantar odnajdowano kopiąc studnie i orząc pola. Stopniowo wprowadzono efektywne techniki wydobycia z dna rzek czy stawów. Nie wiedziano jeszcze, że bursztyn bałtycki na teren północnego Mazowsza, przeniosły lodowce. Jantar służył jako element garderoby, lecz także jako środek płatniczy i nieoficjalny pieniądz.

&nbsp