Mohito Bed & Breakfast

Adres:

Adres: ul. Rządowa 3, 18-400 Łomża

GPS: 53.18059418076414, 22.07928057590823

Telefon: (86) 211-66-77

Email:

Strona internetowa: http://www.mohitonoclegi.pl/index.php/pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Mohito Bed &amp Breakfast to hotel, który mieści się w centrum miasta, w niewielkiej odległości od głównego rynku. W starych murach obiektu zadbano o nowoczesne wnętrze, a dzięki położeniu na wzniesieniu będziemy mogli podziwiać panoramę Łomży.Nazwa hotelu powstała od kubańskiego drinka Mojito o orzeźwiającym smaku. Jedynie półtora kilometra dzieli nas od dworca autobusowego. W zasięgu ręki mamy wszelkie atrakcje okolicy.

Mohito Bed &amp Breakfast – Oferta

Bazę noclegową stanowią pokoje jedno i dwuosobowe typu standard i comfort. Każda izba zapewnia wygodne łóżko, szafę na ubrania, biurko do pracy, płaski telewizor, szafkę bagażową, duże lustro oraz łazienkę z kabiną prysznicową. Dla gości udostępnia się szybki bezprzewodowy internet. Za dobę noclegu zapłacimy już 120 zł.

Na zmotoryzowanych klientów czeka bezpłatny monitorowany całodobowo parking. W hotelu obowiązuje zakaz palenia poza wyznaczonymi miejscami. Doba hotelowa zaczyna się o 14 00, a kończy o 12 00. Nie musimy się martwić o brak gotówki gdyż możemy zapłacić kartą kredytową.

Ciekawostki, atrakcje

W podłomżyńskim Drozdowie ostatnie lata spędził Roman Dmowski, jeden z twórców II RP i zaciekły przeciwnik Józefa Piłsudskiego. Zdecydowanie rzadziej wspomina się o tym, że byli wielbicielami tej samej kobiety – Marii Juszkiewiczowej. Niektórzy historycy i publicyści wysuwają tezę, iż to właśnie rywalizacja o płeć piękną powodowała wzajemną niechęć. Juszkiewiczowa swoje pierwsze małżeństwo zawarła w wieku 17 lat, lecz nie trwało one długo. Po rozwodzie przeniosła się do Warszawy gdzie uczestniczyła w działalności konspiracyjnej. Po jednym z aresztowań dostała nakaz powrotu do Wilna, a jej dom stanowił miejsce spotkań i zażartych dyskusji. Do salonu ”pięknej pani” – jak ją nazywali przyjaciele trafił wpierw Józef Piłsudski, a następnie Roman Dmowski, który odwiedzał miasto w czasie swej politycznej zsyłki. Z miłości endeka nic jednak nie wyszło, zaś Piłsudski pojął Marię za Żonę. Musiał on jednak zmienić wyznanie na ewangelicko – augsburskie.Zrobił to podpisując 24 maja 1899 r. stosowny akt w łomżyńskim zborze. Wspólne szczęście trwało jednak tylko osiemnaście lat, a naczelnik związał się z inną kobietą