Hotel MOSiR

Adres:

Adres: ul. Zjazd 18, 18-400 Łomża

GPS: 53.185770898102, 22.086606471275

Telefon: (86) 216-34-27

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.mosir.lomza.pl/?wiad=41

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Hotel MOSiR mieści się przy stadionie miejskim w pobliżu Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwii. Posiada on dobrze rozwiniętą bazę sportowo-wypoczynkową.

Hotel MOSiR – Oferta

Bazę stanowi 27 miejsc noclegowych w pokojach jedno, dwu, trzy i czteroosobowych. Każdy pokój posiada TV, łazienkę, a także dostęp do aneksu kuchennego. Za najtańszą izbę jednoosobową musimy zapłacić 55 zł. Na terenie wokół obiektu znajduje się stadion, bieżnia lekkoatletyczna, boiska treningowe oraz pełnowymiarowe korty tenisowe.Na miejscu wypożyczymy też sprzęt do turystyki wodnej.

Na klientów zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking. Obiekt posiada udogodnienia dla rodzin z dziećmi w postaci choćby łóżeczka. Nie musimy martwić się o brak gotówki, gdyż na miejscu dokonany płatności kartą kredytową. Zakwaterowanie zaczyna się o 13 00 w dniu przyjazdu, a kończy przy odjeździe o godz 12 00. W pokojach zapewniany jest dostęp do internetu. Na klientów biznesowych czeka sala konferencyjna.

Atrakcje i ciekawostki

Niewiele miast wielkości Łomży może pochwalić się parkiem krajobrazowym leżącym tuż za ich granicami. Ten łomżyński utworzono w 1994 r., doceniając wyjątkowy charakter przełomowego odcinka doliny Narwi. Teren parku – ponad 7 tys. ha – obejmuje kilkunasto kilometrowy odcinek rzeki. Rozpoczyna się na wysokości wsi Bronowo, gdzie do Narwi wpada prawobrzeżny dopływ – Łojewek, a kończy na obrzeżach Łomży (przy drodze do Piątnicy), gdzie koryto dwukrotnie charakterystycznie załamuje się pod kątem prostym. Tym samym wystarczy krótki spacer ze Starego Rynku, by oglądać piękny widok nadnarwiańskich łąk należących do parku. Tego inne miasta w Polsce mogą Łomży tylko pozazdrościć.

Godłem parku jest czajka, ptak charakterystyczny dla rozległych łąk nadrzecznych.Towarzyszą jej inne gatunki, które dla swego bytowania wymagają otwartych terenów łąkowych, torfowisk, szuwarów i starorzeczy, m.in.rycyk, krwawodziób, bąk, bączek, kropiatka,wodniczka, a z drapieżnych błotniak łąkowy,orlik krzykliwy, puchacz i sowa błotna. Ptaki królują na tym terenie zwłaszcza podczas wczesno wiosennych przelotów. Nad Narwią można wówczas obserwować duże stada gęsi,tokujące bataliony, liczne czajki. Interesujące obserwacje ornitologiczne można prowadzić wręcz z samego miasta. Ptakiem, którego spotka każdy, nawet niezbyt uważny obserwator, jest bocian biały – w każdej podłomżyńskiej wsi natrafimy na kilka jego gniazd usytuowanych na słupach czy dachach budynków.

&nbsp