Janówka

Opłacone przez: KKW Trzecia Droga PSL–PL2050 Szymona Hołowni

Adres:

Adres: ul. Królowej Bony 15, 18-400 Łomża

GPS: 53.17021138259179, 22.09961922453124

Telefon: 506-099-476

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Kompleks agroturystyczny Janówka położony jest na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwii. Ogrodzona posesja zapewnia prywatność i bezpieczeństwo.

Janówka – Oferta

Do dyspozycji gości oddaje w pełnie wyposażony domek dla maksymalnie pięciu osób. Kompleks stanowi atrakcyjną ofertę zwłaszcza dla osób aktywnych. Odnajdziemy tam pełnowymiarowy kort tenisowy czy wielofunkcyjne boisko. Bez trudu wypożyczymy też rower. Smakosze z pewnością skorzystają z szansy samodzielnego przygotowania wędlin metodą tradycyjną. Wyodrębniono również specjalne miejsce pod ognisko.

Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które towarzyszą nam w podróży. Obiekt posiada udogodnienia dla rodzin z dziećmi w postaci łóżeczka, krzesełka do karmienia bądź wanienki. Milusińscy spędzą niejedną chwilę na placu zabaw z huśtawkami. Zakwaterowanie zaczyna się w dniu przyjazdu o godzinie 14 00, a kończy w dniu odjazdu o godzinie 10 00. Istnieje jednak szansa zmiany godzin po wcześniejszym ustaleniu. W cenie wynajmu znajdziemy miejsce parkingowe. Jeśli posiadamy jakikolwiek problem z garderobą, możemy korzystać z opcji prania i prasowania na zlecenie.

Atrakcje i ciekawostki

Jedną z ciekawszych miejscowości w okolicy jest Wizna, którą datuje się na już na XI w. Gród posiadał znaczenie strategiczne, strzegąc wschodnich granic Mazowsza i szlaków handlowych, biegnących na Litwę, Ruś i do Prus. Wizna władali wówczas książęta mazowieccy, którzy toczyli o nią boje z zakonem krzyżackim. W XIII w. spalili oni gród, a podobny los spotkał Wiznę w czasie najazdu szwedzkiego. Ogromne zniszczenia przyniosła również II Wojna Światowa. W gruzach legł zabytkowy kościół gotycki, zrekonstruowany w latach 50-tych.

Z Wizną związana jest legenda o czarownicy. W 1664 r. poborca podatkowy ziemi wiskiej zeznał pod przysięgą o niejakiej Barbarze Królce. Twierdził, że zarówno on, jak i jego dobytek padł ofiarą ciemnej magii. Oskarżenia zbiegły się w czasie z zarazą, która w ciągu dwóch miesięcy uśmierciła blisko pięć tysięcy mieszkańców. Nieszczęście przypisano kobiecie w wyniku czego została utopiona przez burmistrza. Barbara Królka miała również przyczynić się do śmierci Elżbiety i Barbary Radziwiłównej.

&nbsp