Willa na Wzgórzu

Adres:

Adres: ul. Zdrojowa 20B, 18-400 Łomża

GPS: 1, 1

Telefon: 606-839-752

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Willa na Wzgórzu mieści się w centrum Łomży, dzięki czemu goście w zasięgu ręki mają dostęp do atrakcji i miejskich zabytków. W sąsiedztwie miasta odnajdziemy park krajobrazowy.

Willa na Wzgórzu – Oferta

Przedmiot oferty stanowią pokoje 1,2,3,4 i 5 – osobowe. W ich wnętrzu obowiązuje całkowity zakaz palenia. Każda izba posiada dostęp do bezprzewodowego internetu. Dzięki w pełni wyposażonej kuchni bez trudu przygotujemy posiłki. Istnieje również opcja dowozu dań przez firmą cateringową. Obiekt znajduje się w pobliżu istotnych punktów komunikacyjnych. Blisko dwa kilometry od niego odnajdziemy dworzec pks, zaś ruchliwa Droga Krajowa nr 61 przebiega w odległości 1,4 km. Zwolennicy wodnego wypoczynku ucieszą się z bliskości miejskiej plaży ( 0,3 km)Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00 w dniu przyjazdu, a kończy o 10 00 w dniu odjazdu. Na gości zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking.

Ciekawostki i atrakcje

Tuż za granicami miasta leży park krajobrazowy. Powstał on w 1994 r. doceniając wyjątkowy charakter przełomowego odcinka doliny Narwi. Jego powierzchnia to 7 tys ha i obejmuje kilkunasto kilometrowy odcinek rzeki. Rozpoczyna się na wysokości wsi Bronowo, gdzie do Narwi wpada prawobrzeżny dopływ – Łojewek, a kończy na obrzeżach Łomży (przy drodze do Piątnicy), gdzie koryto w wyjątkowy sposób załamuje się pod kątem prostym. Wystarczy jedynie krótki spacer z centrum miasta, aby oglądać piękny widok nadnarwiańskich łąk należących do parku. Tego inne miasta w Polsce mogą Łomży tylko pozazdrościć. Godłem parku jest czajka, ptak charakterystyczny dla rozległych łąk nadrzecznych.Towarzyszą jej inne gatunki, które dla swego bytowania wymagają otwartych terenów łąkowych, torfowisk, szuwarów i starorzeczy, m.in.rycyk, krwawodziób, bąk, bączek, kropiatka,wodniczka, a z drapieżnych błotniak łąkowy,orlik krzykliwy, puchacz i sowa błotna. Ptaki królują na tym terenie zwłaszcza podczas wczesnowiosennych przelotów. Nad Narwią można wówczas obserwować duże stada gęsi,tokujące bataliony, liczne czajki. Interesujące obserwacje ornitologiczne można prowadzić wręcz z samego miasta. Ptakiem, którego spotka każdy, nawet niezbyt uważny obserwator,jest bocian biały – w każdej podłomżyńskiej wsi natrafimy na kilka jego gniazd usytuowanych na słupach czy dachach budynków.