W Korczewie wybierają Chłopa Roku

W Korczewie nieopodal Drohiczyna odbywają się Mistrzostwa Polski o tytuł Chłopa Roku. Nagrody w konkursie są typowo rolnicze – chwytak, widły czy kosa spalinowa. Dla miastowych zdobycze owe zdobycze mogą wydawać się nieco abstrakcyjne, ale dla mieszańców wsi to nie lada gratka. Czym muszą się wykazać panowie by wygrać? Niezbędna jest głównie siła, zdecydowanie i pracowitość. Zmagania poprzedza mały konkurs wiedzy rolniczej.

W pierwszej konkurencji należy wykazać się zręcznością w pracy na traktorze wyposażonym w chwytak. Druga konkurencja polega na jak najszybszym zbieraniu ziemniaków. Zadanie trzecie z kolei wymaga wbicia kilku ogromnych gwoździ – tak, by w całości schowały się w pniu. Ostatnia konkurencja pokazuje, kto ma najzręczniejsze ręce. Dojenie krowy na czas to nie przelewki. Warto nadmienić, iż obiektem starań jest sztuczna krasula, a więc i mleko jest bardziej wodniste niż normalnie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>