Leśniczówka Jałowy Róg

Adres:

Adres: Jałowy Róg 1 16-326 Płaska

GPS: 53.902153653231, 23.409187315847

Telefon: 693612518, 505712331

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.jalowyrog.cba.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Leśniczówka Jałowy Róg usytuowana jest w centrum Puszczy, tuż nad brzegiem Czarnej Hańczy. Od Augustowa dzieli ją około 30 km. Zapewnia ucieczkę przed miejskim gwarem.

Leśniczówka Jałowy Róg – Oferta

Noclegi znajdują się w ofercie tylko w sezonie letnim (od maja do września). Do wyboru mamy dwa pokoje dwuosobowe oraz dwa domki letniskowe, które pomieszczą maksymalnie do czterech gości. Na poddaszu domu znajduje się, wspólna dla obu pokoi, łazienka z kabiną prysznicową, oraz oddzielna toaleta. Każda izba zapewnia zapierający dech w piersiach widok na Puszczę Augustowską. Domki letniskowe nie są wyposażone w łazienkę, za to na podwórzu odnajdziemy tzw.”prysznic polowy”. Goście mają do dyspozycji letnią kuchnię, w skład której wchodzą szafki, kuchenka, stół, a także podstawowe naczynia, takie jak garnki, talerze, sztućce czy kubki. Funkcję lodówki przejęła piwnica tuż przy domu. Wodę zaś można czerpać ze studni głębinowej. Każdy chętny na biesiady skorzysta z miejsca przeznaczonego pod grill bądź też ognisko. Jako że w pobliżu przebiegają liczne szlaki, wprowadzono opcję wypożyczenia rowerów. Właściciele służą ponadto pomocą przy organizacji spływów kajakowych po Czarnej Hańczy.

Atrakcje

Stosunkowo niewielka odległość od Augustowa, umożliwia skorzystanie z jego szerokiej oferty turystycznej. Ze względu na jego malownicze położenie jest doskonałym punktem startowym do wodnych wycieczek.Jednym ze środków transportu jest katamaran, a flota najczęściej organizuje rejsy w Dolinę Rospudy lub tzw. papieskim szlakiem. Podróże mogą trwać nawet kilka godzin. Warto nadmienić, że wszystkie dzieci poniżej ośmiu lat,wchodzą na pokład całkowicie bezpłatnie. Katamarany służą też obsłudze różnego rodzaju imprez (spotkania integracyjne, wieczory kawalerskie czy panieńskie). Statki dostosowane są pod potrzeby osób niepełnosprawnych. Będąc na pokładzie, który zapewnia komfortowe warunki przejazdu, możemy podziwiać piękno tamtejszego krajobrazu.

Informacje dodatkowe

W cenie noclegu znajduje się miejsce do parkowania. Właściciele przychylnym okiem spoglądają na przyjezdne zwierzęta domowe.Jako, że wszystkie budynki w ofercie zbudowane są z drewna, obowiązuje na ich terenie zakaz całkowitego palenia. Wszystko to dla zapewnienia właściwego bezpieczeństwa.