Sielanka Mazurska

Adres:

Adres: Makosieje 30 19-314 Kalinowo

GPS: 53.80469212691503, 22.534740841943403

Telefon: 509101515

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Sielanka Mazurska położona jest w miejscowości Makosieje, tuż nad jeziorem Selment Wielki.

Sielanka Mazurska – Oferta

Ofertę stanowi ekskluzywna posiadłość z prywatną plażą, która jest w stanie przyjąć jednorazowo do ośmiu przyjezdnych. Cena za dobowy nocleg w tej rezydencji wynosi 1000 zł. W przypadku niesprzyjającej pogody, wspólne chwile umili sala kominkowa. Na zewnątrz wyodrębniono specjalną miejscówkę pod organizację ognisk. Aby turyści w pełni mogli skorzystać z dobrodziejstw Augustowa i okolic, wprowadzono wynajem sprzętu rekreacyjnego.

Atrakcje

Atrakcje Augustowa i okolic nierozerwalnie wiążą się z wodą. Nad przepływającą przez miasto rzeką Nettą oraz licznymi jeziorami, corocznie organizowane są przyciągające tłumy imprezy. Najbardziej widowiskowy wydaje się być konkurs reklamujący się pod hasłem ”Co ma pływać nie utonie”. Zwycięski team może zgarnąć, oprócz pucharu, nawet do 7 tys.zł. nagrody. Zadaniem uczestników jest zbudowanie jak najbardziej oryginalnych konstrukcji pływających. Oczywiście nie mogą one mieć seryjnego charakteru, a jedynie amatorski wydźwięk. Konkurencja zaczyna się ”wodowaniem” pojazdu, a następnie konieczne jest przepłynięcie przez wyznaczonej trasy w określonym czasie. Jury ocenia przede wszystkim oryginalność łodzi. Imprezę od lat wspomaga Polskie Radio Białystok, a towarzyszą jej koncerty największych gwiazd piosenki. Zresztą Augustów gości na swych ziemiach wiele muzycznych festiwali. Okazuje się, że nie tylko w Ciechocinku można bawić się w rytmie romskich pieśni. Tym samym zaprzecza faktom, że ”prawdziwych cyganów już nie ma”. Impreza pod szyldem ”Festynu Kultury Cygańskiej” gromadzi wielu entuzjastów chwytliwych melodii i kolorowych sukien. Augustowski amfiteatr oraz błonia nad Nettą są zapełnione w całości. ”Don Wasyl i przyjaciele” stanowi gwarant udanej zabawy co roku.

Informacje dodatkowe

Obiekt posiada dużo udogodnień dla rodzin podróżujących z dziećmi, zapewniając krzesełko do karmienia, łóżeczko dziecięce czy małą wanienkę. Najmłodsi z pewnością odnajdą się na placu zabaw wyposażonym w huśtawkę, trampolinę i zjeżdżalnię. Właściciele nie mają nic przeciwko pobytowi zwierząt na terenie posesji, całkowicie je akceptując. Auta bez problemu goście mogą parkować pod budynkiem. Dostęp do internetu jest bezpłatny.