Młodzieżowy Ośrodek Wypoczynkowy

Adres:

Adres: Gawrych-Ruda , 16-402 Suwałki

GPS: 54.015237946355, 22.991400658793

Telefon: (87) 563-94-70

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.gawrychruda.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Młodzieżowy Ośrodek Wypoczynkowy mieści się nieopodal drogi krajowej nr. 8, nad zatoką Uklei, stanowiącą wrota do jeziora Wigry. Położenie na terenie Wigierskiego Parku Narodowego zapewnia doskonałe warunki do wypoczynku z dala od zgiełku miasta.

Młodzieżowy Ośrodek Wypoczynkowy – Oferta

Bazę stanowi 98 miejsc noclegowych w okresie całorocznym. W sezonie letnim ta liczba wzrasta do 222. Do dyspozycji gości są pokoje hotelowe i domki kempingowe mieszczące maksymalnie do sześciu osób. Ceny zaczynają się od 35 zł. za dobę. Gościom zapewnia się całodzienne wyżywienie. Specjalnością ośrodka jest organizowanie kolonii, obozów dla dzieci i młodzieży. Bliskość jezior umożliwia korzystanie z wodnych atrakcji. Na miejscu wypożyczymy takie sprzęty jak kajaki, żaglówka, łódki czy rowery wodne. Zwolennicy gier zespołowych rozegrają niejeden mecz koszykówki czy piłki ręcznej.

Zakwaterowanie zaczyna się o 14, a kończy w dniu odjazdu o 10 00. Na klientów zmotoryzowanych czeka parking w cenie wynajmu.Jeśli mamy jakikolwiek problem z garderobą, możemy skorzystać z opcji zlecenia prania i prasowania.

Atrakcje

Wigierski Park Narodowy powstał na początku 1989 r. Mieści się on na skraju Puszczy Augustowskiej, chroniąc kompleks jezior, wiele gatunków ptaków, ryb i ssaków. Najcenniejszymi elementami Parku są akweny wodne – największe jezioro Wigry i najdłuższa rzeka, często używana jako szlak kajakowy – Czarna Hańcza. W lasach dominują drzewa iglaste – charakterystyczne dla Puszczy Augustowskiej sosny i świerki. Znaczną powierzchnię Wigierskiego Parku Narodowego zajmują również torfowiska.Najbardziej charakterystycznym zwierzęciem i symbolem Parku jest bóbr, zasiedlający brzegi rzek i jezior. Coraz częściej spotkać tu można wilka. Na uwagę zasługują liczne gatunki ptaków drapieżnych i wodnych.Poza bogatą przyrodą i pięknym krajobrazem na terenie Wigierskiego Parku Narodowego można zobaczyć pamiątki kultury materialnej. Na szczególną uwagę zasługuje zespół poklasztorny w Wigrach oraz zachowane w niektórych wsiach obiekty drewnianego budownictwa ludowego oraz zabytki techniki.Teren Wigierskiego Parku Narodowego jest udostępniony do zwiedzania i obfituje w szereg atrakcji. Celem Parku jest zachowanie różnorodności biologicznej, składników przyrody nieożywionej i walorów krajobrazowych oraz przywracanie właściwego stanu zasobów przyrodniczych.

&nbsp