Rezydencja nad Wigrami

Rezydencja nad Wigrami

Adres:

Adres: Suwałki, Gawrych-Ruda 18

GPS: 54.02281030640672, 22.99325027590089

Telefon: 604 470 167

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.nadwigrami.info/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Rezydencja nad Wigrami mieści się w Gawrych Rudzie nad jeziorem Wigry. Od Augustowa dzieli nas jedynie 20 km. Usytuowana jest na skarpie z widokiem na jezioro. Dużą zaletę stanowi bliskość do lokali usługowych, szlaków turystyki rowerowej, wypożyczalni sprzętu wodnego oraz strefy Wigierskiego Parku Narodowego.

Rezydencja nad Wigrami – Oferta

Bazę noclegową stanowią pokoje dwu, trzyosobowe typu standard, classic i komfort. Każdy z nich posiada łazienkę, tv, a także dostęp do bezprzewodowego internetu.Izby typu classic mieszczą się na drugim piętrze budynku. Z kolei pokoje standard i komfort zagospodarowano w nowym obiekcie. Część tych drugich, położonych na parterze, posiada przestronne tarasy i wyjście do ogrodu. Tam też odnajdziemy jadalnię.Smakosze skorzystają z okazji skosztowania regionalnej kuchni w stylowej karczmie.

Rezydencja nad Wigrami to miejsce przecięcia szlaków rowerowych Wigierskiego Parku Narodowego, Puszczy Augustowskiej i ogólnopolskiej sieci szlaków Green Velo. Na terenie obiektu wypożyczymy różne rodzaje rowerów – górskie, trekkingowe,damki oraz przeznaczone dla dzieci. Dodatkową zaletą jest możliwość wysuszenia mokrych ubrań czy sprzętu. W cenie od 5 do 10 zł za km właściciele świadczą usługi transportowe bagażu, pojazdów, gości na następny etap wyprawy. Za dodatkową opłatą gościom przygotowywane są pełnowartościowe posiłki w formie śniadań. Oznakowane szlaki turystyczne liczą łącznie 245 km, umożliwiając łatwe zwiedzanie i poznawanie parku.

Atrakcje

Około 40 km od Suwałk odnajdziemy pozostałości po pałacu Ludwika Paca. Budowano go w latach 1820-1823. Pieniądze zdobył on w walcząc u boku Napoleona. W jego armii uzyskał stopień generała. Według przekazów obiekt cechował przepych.Nawet w stajniach wyłożono marmury i kryształowe lustra. Ze względu na luksusu powstało powiedzenie Wart Pac pałaca, a pałac Paca”. Generał nie cieszył się swym dobytkiem zbyt długo gdyż władze carskie skonfiskowały dobra dowspudzkie. Była to kara za udział Ludwika Paca w powstaniu listopadowym. Pałac na przestrzeni lat zmieniał co raz właścicieli, lecz nikt nie potrafił należycie o niego zadbać. Niszczejąc trafił do ostatniego dzierżawcy, który to postanowił pałac rozebrać, a cegły i resztę materiałów budowlanych przeznaczono na stworzenie koszar w Suwałkach.Obecnie z ruin pozostało bardzo niewiele. Powstała za to ścieżka poznawcza ”Park w Dowspudzie – natura i historia”

&nbsp

Rezydencja nad Wigrami