Ośrodek Kolonijny Jędrek

Ośrodek Kolonijny Jędrek

Adres:

Adres: Augustów, ul. Wczasowa 2

GPS: 53.85764175922495, 22.964749042002154

Telefon: 876433273, 600822324

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.jedrek.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Ośrodek Kolonijny Jędrek leży przy brzegu jeziora Necko. Okoliczni mieszkańcy nazywają je ”Herbem Augustowa”. Jest ono zbiornikiem rynnowym o powierzchni 441 ha i głębokości 25m. Cały plac obiektu (obszar ok. 1ha) jest całkowicie ogrodzony od reszty. Atrakcyjne położenie, cudowny krajobraz i typowy dla Augustowa mikroklimat sprawia, że ośrodek stanowi doskonałą propozycję dla dzieci i młodzieży.

Ośrodek Kolonijny Jędrek – Oferta

Ośrodek od lat specjalizuje się w organizowaniu tzw. zielonych szkół. Duży fragment lasu przeznaczony jest wyłącznie do organizacji gier i zabaw. Amatorów kąpieli czeka plaża wraz z ratownikiem, który zapewnia całkowite bezpieczeństwo. Ośrodek zorganizowany jest w system pawilonów. Dzięki temu kontrola nad podopiecznymi staje się łatwiejsza. Pawilony posiadają dwu, cztero i pięcioosobowe pokoje Łącznie to ponad 89 miejsc.Istnieje opcja skorzystania z obu pawilonów łącznie lub z każdego oddzielnie.Każdy z dwóch obiektów charakteryzuje dobre wyposażenie. Przewidziano nawet izolatki dla chorych dzieci. Nie brakuje oczywiście umywalni, natrysków i WC zgodnych ze wszystkimi wymogami sanitarnymi. Cena za jeden dzień pobytu wynosi 55 zł., obejmując zakwaterowanie i pełne wyżywienie.

Atrakcje

Ośrodek zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu, organizując różnego rodzaju wielodniowe imprezy. Wśród propozycji nie może zabraknąć spływów kajakowych po Rospudzie i Czarnej Hańczy, które są rozłożone na kilka etapów. W ich trakcie koniecznie trzeba zwrócić uwagę na lokalne zabytki. Wymienić należy chociażby zespół pałacowo-parkowy Paców w Dospudzie czy też barokowy zespół poklasztorny Kamedułów, który odwiedził niegdyś sam papież Jan Paweł II. Każdy spływ kończy się tradycyjnym biwakiem i ogniskiem. Każdy powinien wykorzystać możliwość przejażdżki na nartach wodnych. W Augustowie znajduję się bowiem jedyny w kraju wyciąg, i to długości powyżej 700 m. Z wody zawsze trzeba wrócić na ląd. Do podróży wśród zieleni Puszczy Augustowskiej najlepiej wykorzystać rowery. Pedałowanie kończy się nocowaniem nad brzegiem Czarnej Hańczy, by dnia następnego wybrać się w przejażdżkę terenami Wigierskiego Parku Narodowego. W między czasie istnieje możliwość zorganizowania gry w popularny paintball, a także nauka jazdy konnej.

&nbsp

Ośrodek Kolonijny Jędrek