Ośrodek Wypoczynkowy Pod Sosną

Adres:

Adres: Wólka Nadbużna , 17-300 Siemiatycze

GPS: 52.364613143516, 22.842544326559

Telefon: (85) 655-23-27

Email:

Strona internetowa: http://www.halgen.com.pl/sosna.php

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Ośrodek Wypoczynkowy Pod Sosną mieści się na obszarze Parku Krajobrazowego nad urokliwą rzeka Bug.Od Siemiatycz dzieli go odległość 10 km.

Ośrodek Wypoczynkowy Pod Sosną – Oferta

Na gości czekają 32 domki kempingowe w strukturze trzy, cztero i szesnastoosobowej. Łącznie daje to 150 miejsc noclegowych. Za pobyt zapłacimy od 35 zł za dobę. Ośrodek posiada bazę żywieniową pod postacią stołówki i kawiarni.

Ośrodek specjalizuje się w organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Ciekawy krajoznawczo teren stwarza dogodne warunki do tzw. zielonej szkoły. Na terenach leśnych wokół ośrodka odbywają się różne gry i zabawy. To doskonała okazja na trening piłki nożnej czy siatkowej. Na odkrytym basenie mają zaś miejsce zawody w pływaniu. Żądni adrenaliny z pewnością skorzystają ze ściany spinaczkowej. Fani motoryzacji z kolei ucieszą się z przejażdżki quadami. Po dniu pełnym wrażeń na uczestników zmagań czeka ognisko z kiełbaską. W ofercie znajduje się wypożyczalnia sprzętu do rekreacji wodnej.

Atrakcje

Ośrodek leży na terenie parku krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu, gdzie to krzyżują się szlaki turystyki pieszej, rowerowej i wodnej. Jednym z ciekawszych jest szlak doliny Moszczonej. Rozpoczyna się on w Nurcu Stacji i biegnie przez kilka wsi na czele z Grabarką. Jest ona nazywana prawosławną Częstochową, słynąc w okolicy z wielu uzdrowień. Początki sanktuarium sięgają XVIII w. kiedy to grupa modlitewników cudownie ocalała od epidemii cholery. W celach dziękczynnych zbudowano drewnianą kapliczkę, a z czasem powstała również i cerkiew. Spłonęła ona w 1990 r. ale ocalały dwie ikony. Na górę przybywają pielgrzymi z całej Polski zabierając ze sobą krzyże.Obecnie liczba pozostawionych dewocjonaliów sięga dziesięciu tysięcy.U podnóża świętej góry mieści się cudowne źródło a nieopadal odnajdziemy prawosławny klasztor świętej Marii i Marty.

Informacje dodatkowe

Na terenie ośrodka można parkować swoje pojazdy za opłatą w wysokości 5 zł za dobę. Pobyt zwierząt domowych wymaga kagańca i zaświadczenia o szczepieniu. Za dzieci śpiące razem z rodzicami nie ponosi się kosztów. Istnieje możliwość zapłaty kartą kredytową.