Pokoje gościnne

Adres:

Adres: ul. Farna 13, 17-312 Drohiczyn

GPS: 52.39500781116879, 22.6549162846552

Telefon: (85) 655-76-61, 606-217-435

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Pokoje gościnne mieszczą się w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła katedralnego w Drohiczynie. Położenie w dolinie rzeki Bug stwarza doskonały klimat do wypoczynku. Od Siemiatycz dzieli nas ok. 15 km.

Pokoje gościnne – Oferta

Budynek oddano do użytku w 2010 r. Na wynajem przeznaczono siedem przestronnych pokoi z łazienkami i telewizorem. Do wyboru mamy zarówno pokoje dwu, jak i czteroosobowe. Za dobę noclegu zapłacimy już 40 zł. Aby przeciwdziałać nudzie stworzono specjalną salę gier. Na podwórzu wyodrębniono specjalne miejsce pod grilla czy ognisko. Właściciele na życzenie klienta organizują spływy kajakowe.

Atrakcje

Kościół katedralny zlokalizowany tuż przy obiekcie, powstał w XVII w. w barokowym stylu. Pierwotna świątynia została ufundowana przez króla Władysława Jagiełłę, a w 1657 r. parafię przekazano zakonowi jezuitów. Następnie trafiła w ręce zakonu pijarów.Kościół uległ zniszczeniu w wyniku pierwszej i drugiej wojny światowej. Przetrwały jednak cenne zabytki, takie jak późnogotycki krucyfiks, barakowa rzeźba Chrystusa Frasobliwego, chrzcielnica z początku XVII w., rokokowa monstrancja z 1786 r. oraz obraz św. Trójcy widniejący na głównym ołtarzu. Obok katedry odnajdziemy klasztor barokowy zakonu jezuitów z lat 1729-44, który to dziś stanowi siedzibę kurii biskupiej. Do kompleksu należy również seminarium duchowne.

W roku 1994 został utworzony rezerwat przyrody Park Krajobrazowy Podlaski Przełom Bugu – przyciągający wielu turystów z kraju i zagranicy. Liczne rozlewiska rzeki z roślinnością porastająca brzegi, piaszczyste wydmy i rozległe lasy sosnowo-świerkowe tworzą specyficzny mikroklimat gwarantujący doskonały wypoczynek. To obszar gdzie krzyżują się liczne turystyczne szlaki umożliwiające uprawianie turystyki w jej wielu formach pieszej, wodnej i rowerowej.

Informacje dodatkowe

Obiekt posiada udogodnienia dla rodzin z dziećmi w postaci wanienki czy łóżeczka dziecięcego. Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż. W cenie wynajmu znajduje się również parking dla gości zmotoryzowanych. Dzieci z pewnością ucieszą się z placu zabaw wyposażonego w huśtawkę i piaskownicę. W domu bez kłopotu skorzystamy z internetu. Klientom biznesowym zapewniana jest sala konferencyjna, a recepcja służy pomocą przez całą dobę.