Pokoje gościnne

Adres:

Adres: Postołowo 22C, 17-200 Hajnówka

GPS: 52.770668138178, 23.60888659372

Telefon: 512-771-011, 511-536-683

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Pokoje gościnne zlokalizowane są w małej wsi Postołowo, oddalonej od Hajnówki o blisko 4 km. Pobyt w malowniczej miejscowości na skraju Puszczy Białowieskiej to dobra okazja do wypoczynku w ciszy i spokoju.

Pokoje gościnne – Oferta

Przedmiot oferty stanowią trzy komfortowe pokoje dwuosobowe. Ceny za wynajem zaczynają się już od 40 zł. Kuchnia posiada pełne wyposażenie. Dzięki tradycyjnemu piecowi kaflowemu gotowanie odbywa się na tzw. żywym ogniu. Na zewnątrz wyodrębniono specjalne miejsce pod ognisko bądź grilla. Biesiadować możemy również na tarasie. Zakwaterowanie zaczyna się o godzinie 14 00, kończy zaś o 10 00 w dniu odjazdu.Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zabraliśmy w podróż ze sobą. Parking na terenie posesji jest bezpłatny. W każdym pokoju zapewniono dostęp do sieci bezprzewodowej. Turyści mogą liczyć na pełne wyżywienie – śniadanie, obiad, kolacja. Istnieje możliwość wystawienia faktury za pobyt. W pomieszczeniach obowiązuje całkowity zakaz palenia.

Atrakcje i ciekawostki

W Hajnówce znajduje się największa w Polsce dwupoziomowa cerkiew prawosławna.Sobór Świętej Trójcy wybudowano według projektu prof. Aleksandra Gregorowicza w 1982 r. Stanowi ona wizytówkę miasta dzięki połączeniu tradycji i nowoczesności.Dach tworzy nieregularna betonowa płaszczyzna, lecz uwagę przyciąga głównie nietypowa dzwonnica. Świątynia jest w stanie pomieścić do 5 tys. osób. Wnętrze obiektu pokrywają polichromie, co zgadza się z prawosławną tradycją. Prezbiterium oddzielono od nawy ścianą ikon. Środkowe drzwi nazywane są Królewskimi Wrotami. Odnajdziemy na nich ikony Zwiastowania Najświętszej Marii Panny i czterech Ewangelistów. Po prawej stronie Królewskich Wrót odnajdziemy ikonę Zbawiciela i Matki Bożej. W centrum świątyni umieszczono panikadiło czyli żyrandol. Przybrał on postać greckiego krzyża ozdobionego witrażami Bogarodzicy i słowiańskich świętych. W soborze ulokowano łącznie siedem ołtarzy, a główny z nich poświęcony jest Świętej Trójcy. W świątyni co roku odbywają się Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej – największy tego typu festiwal w Europie. Pierwsza edycja odbyła się w 1981 r. i od tej pory stanowi najważniejszą imprezę kulturalną w regionie. Festiwalowi towarzyszy zwykle wystawa zdjęć, która prezentuje kulturę prawosławną.