Polski Dom Rodziny Serce

Adres:

Adres: ul. Kryńska 41, 16-100 Sokółka,

GPS: 53.4003023, 23.51784470000007

Telefon: (85) 711-73-69

Email:

Strona internetowa: http://pdrserce.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Polski Dom Rodzinny Serce oddalony jest od centrum miasta o blisko półtora kilometra. Znajduje się on przy tzw. szlaku tatarskim, nieopodal Zalewu Sokólskiego.Obiekt umożliwia solidny wypoczynek przy jednoczesnej bliskości do najważniejszych punktów w okolicy.

Polski Dom Rodzinny Serce – Oferta

Na bazę noclegową składa się siedem pokoi i jeden komfortowy apartament. Wszystkie z nich posiadają wentylację, klimatyzację i osobne łazienki. Kilka z nich umożliwia podziwianie widoków z balkonu. Zapewniono również dostęp do internetu i tv. Odpowiedni klimat zapewniają subtelne barwy i oryginalne freski na ścianach.

Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00, a kończy o 12 00 w dniu odjazdu. Obiekt posiada udogodnienia dla rodzin z dziećmi, w postaci łóżeczka i krzesełka do karmienia. Oferuje tez wyżywienie – śniadanie, obiad, kolację, obiadokolację i podwieczorek. Jeśli mamy jakikolwiek problem z garderobą możemy skorzystać z opcji zlecenia prania.Wszelkie kosztowności pozostawimy w sejfie. Na klientów zmotoryzowanych czeka monitorowany bezpłatny parking. Wszystkim gościom oferowana jest całodobowa obsługa. W pokojach obowiązuje całkowity zakaz palenia.

Atrakcje i ciekawostki

Będąc w okolicy nie sposób przeoczyć Zalewu Sokólskiego. Położony przy ulicy wodnej zajmuje powierzchnię ok. 20 ha. Powstał on już w 1942 r. w czasach okupacji hitlerowskiej. Siłę roboczą stanowili zaś głównie Żydzi. Istnieją dwie wersje celu jego budowy. Pierwsza z nich mówi o obniżeniu poziomu wód gruntowych w związku z osuszaniem bagien, druga zaś, sugeruje chęci utworzenia kurortu dla niemieckich pacjentów. Obecnie zalew stanowi doskonałe miejsce do spędzenie wolnego czasu. Posiada on łącznie dwa zejścia do wody. Funkcjonuje przy nim wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego – kajaków, żaglówek i rowerów wodnych.Z atrakcji można korzystać codziennie w godzinach 10-18. Na miłośników siatkówki czekają dwa piaskowe boiska. Nad wodą organizowane są liczne imprezy – mistrzostwa w skokach na nartach wodnych, zawody skuterów i rywalizacja wędkarzy. W maju 2013 r. nad zalewem postawiono pomnik braci Ejsmontów. Odnowiono również promenadę, która posiada teraz nową nawierzchnię, barierki i oświetlenie.Wokół zalewu ma powstać kompleks z zapleczem hotelowy, gastronomicznym i kręgielnią. Głównym punktem w przyszłości ma zostać odkryty basen.

&nbsp