WTP Podlaski Domek

Adres:

Adres: Wierzchlesie 158, 16-113 Sokółka,

GPS: 53.30243312363589, 23.527460386904067

Telefon: 514-290-293

Email:

Strona internetowa: http://www.podlaskidomek.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

WTP Podlaski Domek usytuowany jest w małej wsi Wierzchlesie, w połowie trasie między Supraślem i Sokółką. Położenie na skraju Puszczy Knyszyńskiej sprawia doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku z dala od zgiełku miasta.

WTP Podlaski Domek – Oferta

Do dyspozycji gości oddaje się pokoje na poddaszu oraz rodzinny apartament. Te pierwsze znajdują się na poddaszu domku rodzinnego. Do wyboru mamy pokoje dwu i trzyosobowe z łazienkami i aneksem kuchennym na poddaszu. Apartament rodzinny położony jest zaś na działce o powierzchni 3300 m2. Niecałe 300 m dzieli go od Puszczy Knyszyńskiej. Zapewnia on komfortowe warunki noclegowe dla pięciu osób. Cena uzależniona jest od takich czynników jak ilość gości i długość pobytu. Serce apartamentu stanowi przestronny salon. Poza tym odnajdziemy w nim dwie sypialnie, łazienkę i aneks kuchenny. Na czas pobytu przygotowano liczne atrakcje. Rozrywkom służy m.in. sauna w formie leżącej beczki. Biesiadować możemy zaś w dużej ogrodowej altanie. Na miejscu wypożyczymy kijki nordic walking oraz rowery.

Zakwaterowanie zaczyna się o godz. 14 00, a kończy o 11 00 w dniu odjazdu. Na klientów zmotoryzowanych czeka parking wliczony w cenę najmu. Dzieci ucieszą się z placu zabaw z piaskownicą, huśtawką, zjeżdżalnią i trampoliną. Okoliczne tereny Puszczy Knyszyńskiej stały się miejscem planu filmowego komedii ”U Pana Boga za piecem”, a także drugiego sezonu popularnego serialu ”Blondynka”.

Atrakcje, ciekawostki

Przez Wierzchlesie przebiega tzw. duży szlak tatarski. Jako cała trasa wynosi ponad 54 km, obejmując takie miejscowości,jak Sokółka, Bohoniki, Malawicze Górne, Krynki, Kruszyniany, Supraśli i Białystok. Wszystkie z nich powiązane są historycznie i architektonicznie z kulturą tatarską i religią muzułmańską. Główny punkt na szlaku stanowią Bohoniki z meczetem pochodzącym z drugiej połowy XIX w. Obiekt z wystającym gankiem został zbudowany na planie kwadratu. Dzieli się on na część przeznaczoną dla kobiet i mężczyzn. Na ścianach wiszą muhiry – tkaniny z wersami koranicznymi. Odnajdziemy tam mihrab wskazujący kierunek na Mekkę, a także minbar – miejsce, gdzie duchowny przewodniczy modlitwie.