Restauracja i hotelik Folkowa

Adres:

Adres: Ul. Kopernika 45 19-200 Grajewo

GPS: 53.6503224249208, 22.469557077009767

Telefon: 862 724 075, 501 731 041

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.folkowa.com.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Restauracja i hotelik Folkowa znajduje się na trasie wylotowej do Augustowa. Wnętrze utrzymane jest w wiejskim klimacie, stwarzając atmosferę spokoju i bezpieczeństwa.

Restauracja i hotelik Folkowa – Oferta

Na bazę noclegową składa się w sumie siedem pokoi. Każdy z nich posiada niezależną łazienkę. Wyposażono je w telewizor i bezprzewodowy internet. Na gości czekają izby jedno, dwu, trzy i czteroosobowe. Najtańszy pokój wynajmiemy już w cenie 70 zł. Działalność obiektu skupia się na usługach gastronomicznych. Restauracja czerpie to co najlepsze z kuchni polskiej i międzynarodowej. Wszystkie potrawy oparte są na sprawdzonych recepturach. Możliwa jest ponadto organizacja imprez okolicznościowych, jak chrzest czy komunia.

Atrakcje

Grajewo leży na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych prowadzących do krajów nadbałtyckich. Istotnym elementem przyrodniczym miasta jest bez wątpienia jezioro Grajwy. W okresie wiosenno-jesiennym stanowi punkt wypoczynkowy dla wędrujących ptaków.Ornitolodzy potwierdzili występowanie ponad 95 gatunków, z czego blisko połowa to gatunki lęgowe. Do niezwykle rzadko spotykanych należą bąk, płaskonos, błotniak stawowy czy trzciniak. W niewielkiej odległości za miastem odnajdziemy aleję drzew-pomników, objętych ochrona konserwatorską. Grajewo to dobry punkt wypadowy do Biebrzańskiego Parku Narodowego zajmującego powierzchnię blisko 59223 ha. Plasuje to go na szczycie spośród wszystkich krajowych parków. Utworzono go w 1993 r. by dziesięć lat później został włączony do sieci Natura 2000. Posiada on największy w Polsce i Europie kompleks torfowisk. Wizytówka parku to oczywiście naturalna, meandrująca rzeka Biebrza. Dzięki ekstensywnemu rolnictwu przetrwało to wiele zagrożonych wyginięciem roślin i zwierząt. Biebrzańskie bagna również stanowią miejsce postojowe dla licznego ptactwa.Charakterystyczne dla Biebrzańskiego Parku Narodowego są również rozległe krajobrazy, ekosystemy i siedliska, które gdzie indziej zostały już bezpowrotnie zniszczone, w wyniku melioracji, osuszania bagien i torfowisk.

Informacje dodatkowe

Rezerwacja miejsc czynna jest w godzinach 13-21. Na terenie obiektu można płacić kartą kredytową. Parking dla zmotoryzowanych gości podlega opłacie w wysokości 20 zł.Doba hotelowa trwa od godziny 14 00 do godziny 12 00 dnia następnego. Klientom oferuje się programy lojalnościowe i inne promocje, jak choćby happy hours.