Starostówka

Adres:

Adres: Mołowiste 24 B

GPS: 53.931938003072, 23.219690322876

Telefon: 608668813, 696040614

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.starostowka.pl/new/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Na gospodarstwo agroturystyczne Starostówka składają się 4 komfortowe apartamenty, zlokalizowane tuż nad jeziorem Serwy. Łączy się one z Kanałem Augustowskim. Obowiązuje przy nim strefa ciszy, dzięki czemu odpoczynek sprawia dużą przyjemność. Jezioro jest głównie znane ze swej czystości i przejrzystości. Bezpośredni dostęp do wody i prywatnej plaży umożliwia bezstresowe obcowanie z naturą.

Starostówka – Oferta

Za wynajem apartamentu zapłacimy, w zależności od pory roku od 55 do 88 zł. Gospodarstwo udziela korzystnych rabatów przy dłuższej rezerwacji. Z pobytu zadowoleni będą zwłaszcza miłośnicy kulinariów. Goście mogą sami spróbować swych sił przy produkcji wyrobów z mięsa czy ryb, a to dzięki wędzarni.

Atrakcje

Nie tylko wędkarze znajdą tu coś dla siebie. Gospodarstwo daje możliwość wynajmu sprzętu służącego do wodnej rekreacji. Walory jeziora Serwy sprawiają, iż jest ono ideałem dla nurków czy pływaków. Duża głębokość (42 m) i rozległa powierzchnia (483 ha) pozwala na organizację wycieczek kajakowych. Na środku akwenu odnajdziemy dwie suche wyspy – Dębowo i Lipówka. Trzecia wyspa ma już charakter zdecydowanie podmokły, stanowiąc lokalizację rezerwatu kormoranów. Dobrą wiadomością dla wielbicieli rowerów jest obecność wielokilometrowych tras asfaltowych, jak i szutrowych. Drogi te prowadzą przez okoliczne wsie i tereny Puszczy Augustowskiej. Spalając kalorię możemy jednocześnie podziwiać wyjątkowo malownicze krajobrazy. Jeśli mamy ochotę wybrać się nieco dalej, warto skorzystać z przejażdżki koleją wąskotorową. Została ona uruchomiona w 2000 r. po kilkunastu latach przerwy i nie zawsze była turystyczną atrakcją. Wigierska Kolej Wąskotorowa ma na celu odbudowę i ochronę zabytkowego taboru. Na dzień dzisiejszy wykorzystywane jest 10 km odnowionych torów. Obecnie trwają pracę nad jej dalszą rozbudową.

Informacje dodatkowe

W celach relaksacyjnych wszyscy goście mogą skorzystać z sauny. Na terenie gospodarstwa wyznaczono specjalny zakątek do biesiadowania przy grillu czy ognisku. Jeśli przyjezdni posiadają własny sprzęt, mogą z łatwością i bezpiecznie go przechować. Dla zmotoryzowanych atutem będą liczne miejsca parkingowe. Dzieci zaś mogą do woli korzystać z placu zabaw. Gospodarstwo nie zapomniało też o ludziach biznesu, tworząc salę konferencyjną o wysokim standardzie.

&nbsp &nbsp

&nbsp