Zacisze w Romotach

Adres:

Adres: Romoty 15 19-314 Kalinowo

GPS: 53.800448060623, 22.656726837158

Telefon: 605098809

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.romoty.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Gospodarstwo agroturystyczne Zacisze w Romotach mieści się niecałe 22 km od Augustowa. Otoczone z każdej strony lasami i jeziorami rajgrodzkimi, stanowi idealną propozycję dla wszystkich tych, którzy lubią ciszę i cenią sobie przestrzeń.

Zacisze w Romotach – Oferta

Przestrzenny drewniany dom zbudowano w stylistyce dworka. Jego całkowita powierzchnia wynosi 500 m2, z czego 200 m2 udostępnia się turystom. Jednorazowo może pomieścić do 15 osób, a ceny zaczynają się już od 40 zł. Wszelakie liczne atrakcje są już wliczone w cenę pobytu.Rezerwacji można dokonywać przez cały rok.. Klienci mają do wykorzystania salon, dwie sypialnie, łazienkę, wc i w pełni wyposażoną kuchnię.Oddzielne wejście dla gości wiedzie przez gustowny taras Gospodarstwo stara się zapewnić wszystkim doskonałe warunki relaksacyjne. Służy do tego między innymi sauna i naziemny basen. Dostęp do prywatnej plaży z pomostem ucieszy nie tylko wędkarzy. Znajdzie się coś też dla aktywnych.Dzięki własnej asfaltowej drodze o długości 150 m, można śmiało jeździć na rolkach. Nic nie stoi na przeszkodzie aby wypożyczyć też rower i wybrać się na przejażdżkę.

Atrakcje

Często odwiedzanym miejscem w okolicy są mosty w Stańczykach, które należą do najwyższych w kraju. Konstrukcja zbudowana z pięciu przęseł ma 36,5 m wysokości oraz 180 m długości. Mosty łącza brzegi rzeki Błądzinki, a dzięki równoległemu ułożeniu przypominają rzymskie akwedukty. Odkrywaniu uroków regionu służy Ełcka Kolej Wąskotorowa. Była ona budowana w latach 1912-1918 i przez długi okres czasu odgrywała ważną rolę gospodarczą. W 1991 r. została wpisana do rejestru zabytków. Ełcka Kolej Wąskotorowa to jedyna czynna tego typu atrakcją turystyczna na Warmii i Mazurach. Rozkładowe przejazdy pociągami EKW prowadzone są przez lokomotywy spalinowe Kursuje ona od maja do września na trasie Ełk-Sypitki-Ełk.

Informacje dodatkowe

Gospodarstwo specjalizuje się w wytwarzaniu ekologicznych produktów, głównie jaj, mleka i sera. Prowadzi też stadninę Koni Kolorowych Zimnokrwistych i hodowlę najstarszej w Polsce rasy krów Czerwona Polska. Klienci posiadają więc szansę na obcowanie z sympatycznymi zwierzętami. Dla klientów przewidziano bezpłatne miejsca parkingowe.

&nbsp