Zajazd Polonia

Adres:

Adres: Augustów, ul. Mazurska 4

GPS: 53.838740701798, 22.971343517565

Telefon: 876442244, 876432867

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.augustownocleg.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Zajazd Polonia znajduje się niecały kilometr od ścisłego centrum Augustowa – najważniejszego ośrodka wypoczynkowego w tej części Polski. Dzięki nietypowej lokalizacji na skrzyżowaniu tras, prowadzących na Litwę, Łotwę, Estonię oraz dalej do krajów skandynawskich, obiekt stanowi doskonałe miejsce do zatrzymania się przed dalszą podróżą.

Zajazd Polonia – Oferta

Na klientów czeka 58 miejsc noclegowych. Każdy pokój, z możliwością dostawki (opcja za dopłatą), zawiera łazienkę z pełnym zapleczem sanitarnym. Dla gości z grubszym portfelem, oferuje ponadto apartamenty z mini spa. Najtańszy pokój wynajmiemy już od 95 zł. Apartament dwuosobowy to już koszt trzykrotnie większy (290 zł). Na bazę składa się ponadto klimatyzowana restauracja z barem na około 60 osób, czynna codziennie od 7 do 23. Śniadania w formie bufetu szwedzkiego, zestawy obiadowe oraz szeroki asortyment polskich i regionalnych dań, to główny atut tamtejszej kuchni. Możemy skosztować takich smakołyków jak farszynki, kiszka ziemniaczana czy ozorki wieprzowe.

Atrakcje

Okolica, w której zlokalizowany jest zajazd zapewnia całą masę atrakcji turystycznych. Piękne widoki i wyjątkowe miejsca znajdujące się w pobliżu są doskonałą okazją do gromadzenia nowych wspomnień. Jednym z ulubionych miejsc zwiedzających jest wyłożony brukową kostką bulwar. To dobre miejsce na spacer, ale też świetny sposób poznania uroków miasta. Wiedzie on malowniczą trasą poprowadzoną wzdłuż rzeki Netty, która tworzy tu część Kanału Augustowskiego. Z bulwaru możemy dojść na miejską plażę. Tam też zaczynają swoje kursy statki wycieczkowe. Plaża posiada piękne molo, wypożyczalnie sprzętu wodnego i wyciąg dla narciarzy wodnych. Przez bulwar prowadzi również ścieżka rowerowa, co jest dobrą informacją dla wszystkich aktywnych. Za mostem w Augustowie Bulwar Narodów Unii Europejskiej przechodzi w Bulwar Związku Nauczycielstwa Polskiego. Przy moście cumuje często statek wycieczkowy ”Jaćwież”, należący do Żeglugi Augustowskiej. Podczas rejsu, każdy pozna historię Jaćwingów i dowie się, jak żyli tu w dawnych czasach, kiedy Rospuda była jeszcze całkiem dzikim terenem.

Informacje dodatkowe

Obiekt posiada zamykany parking dla samochodów i motocykli. Dla gości bezpłatnie udostępniany jest internet bezprzewodowy (hotspot).