Zielona Dolina

Adres:

Adres: Kuryły 3, 16-100 Sokółka

GPS: 53.396316133923, 23.460863083455

Telefon: (85) 711-20-49, 605-989-170

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://kuryly.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Zielona Dolina mieści się w małej miejscowości Kuryły oddalonej od Sokółki o niecałe 3 km.Położona jest w dolinie rzeki Sokołdy z dala od innych zabudowań. Gospodarstwo zajmuje się ekologiczna uprawą i hodowlą.

Zielona Dolina – Oferta

Na pokój typu studio składa się salon z aneksem kuchennym, łazienką i widokiem na dolinę rzeki. Na poddaszu przygotowano dwie sypialnie. Pomieści w sumie do pięciu osób. Pokój w dworku zapewnia z kolei trzy miejsca noclegowe, z których to możemy podziwiać sad. W ofercie znajduje się też pokój trzyosobowy na poddaszu i kameralny pokoik w wiejskim stylu. Kuchnia posiada ogólnodostępny charakter. Na zewnątrz wydzielono specjalne miejsce pod ognisko bądź grilla. Bez trudu wypożyczymy również sprzęt rekreacyjny.

Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00, a kończy się o 10 00 w dniu odjazdu. Dzieci spędzą niejedną beztroską chwilę na placu zabaw z piaskownicą, huśtawkę, zjeżdżalnią i trampoliną. Obiekt posiada udogodnienia dla rodzin podróżujących z najmłodszymi. Zadbano o specjalne łóżeczko, krzesełko do karmienia, wanienka i nocnik. Nie mogło zabraknąć też dostępu do internetu.

Atrakcje

Kuryły znajdują się w niewielkim oddaleniu od Szlaku Rękodzieła Ludowego. Powstał on w 1994 r. z pomysłu Działu Etnografii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Trasa pozwala na poznanie bogate tradycje sztuki ludowej. Przebiega ona przez miejscowości takie jak Czarna Białostocka, Czarna Wieś Kościelna, Łapczyn, Zamczysk, Janów, Sokółka. Piękno natury zapewnia Puszcza Knyszyńska. Przeniesiemy się do czasów codziennej pracy naszych pradziadków, odwiedzając choćby kuźnie czy pracownie garncarskie.

Ponad 11 gmin w okolicy posiada w swoich granicach lasy Puszczy Knyszyńskiej.W 1988 roku utworzony został Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej im. prof. Witolda Sławińskiego. Jest to drugi co do wielkości park krajobrazowy w Polsce. Na terenie PKPK powołano 21 rezerwatów przyrody – w większości rezerwaty leśne i leśno – torfowiskowe, ale wśród nich są też dwa rezerwaty florystyczne oraz jeden chroniący prehistoryczną kopalnię krzemienia. Obszar puszczy został objęty europejską siecią ekologiczną NATURA 2000 (Specjalny Obszar Ochrony Siedlisk „Ostoja Knyszyńska” oraz Obszar Specjalny Ochrony Ptaków „Puszcza Knyszyńska”)

&nbsp